Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBabcia z wnuczką wpadły do Brdy. Na ratunek ruszył 17-latek
Brda-rzeka-trip-1200x800-JW
28.04.2017 | 21:34

Babcia z wnuczką wpadły do Brdy. Na ratunek ruszył 17-latek

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie - relacjonują policjanci.

Na zdjęciu: Rzeka Brda w rejonie nieistniejącego już klubu Trip.

Fot. Justyna Wróblewska

Szybkiej i zdecydowanej reakcji 17-latka zawdzięczają zdrowie, a może nawet życie – 46-letnia kobieta oraz jej trzyletnia wnuczka. W czwartkowe popołudnie obie wpadły do Brdy w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30. Wówczas, jak wynika z relacji policjantów, spacerujące nabrzeżem rzeki babcia z wnuczką znalazły się w wodzie. – Kiedy dziecko znajdowało się przy krawędzi chodnika, podeszła do niego 46-latka, straciła równowagę i wpadła wraz z dziewczynką do Brdy – mówi st. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Z pomocą przyszedł im 17-letni chłopak, który wraz ze swoją koleżanką widział całe zajście. – Bez wahania wskoczył do rzeki i wyciągnął je z wody. Towarzysząca mu dziewczyna w tym czasie zaalarmowała policjantów – dodaje Kowalska.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącą w bezpiecznej pozycji 46-latkę wraz z stojącą przy niej trzylatką. Obie były przemoczone. Po przykryciu dziecka kocem termicznym policjanci zaprowadzili poszkodowane do radiowozu, czekając na przybycie karetki. Zostały one następnie przewiezione do szpitala.

Sprawa będzie miała jednak swój ciąg dalszy, bowiem w trakcie rozmowy z kobietą mundurowi wyczuli od niej woń alkoholu. Dlatego też śródmiejska policja prowadzi obecnie postępowanie w sprawie narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czy babcia 3-latki usłyszy zarzuty – na razie nie wiadomo.

Jasną stroną tej niebezpiecznej sytuacji jest z pewnością postawa dwojga nastolatów. – Tego typu postawa jest godną uznania i podkreślenia – podsumowuje Lidia Kowalska.


Powiązane treści