Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 11
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBadania na Starym Rynku. Przyjedzie specjalny autobus
Stary Rynek
01.02.2018 | 17:45

Badania na Starym Rynku. Przyjedzie specjalny autobus

Badania już od piątku.

Na zdjęciu: Stary Rynek stanie się miejscem badań.

Fot. ST

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem 2 i 3 lutego bydgoszczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych oraz badań USG tarczycy, piersi i jąder. Akcja odbędzie się w godzinach 9:00-17:00 na Starym Rynku.

Choć Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z istotności regularnych badań, na tle mieszkańców Unii Europejskiej świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej jest wciąż niska. Przypadający 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem jest dobrą okazją, żeby przypomnieć o zdrowych nawykach i skorzystać z konsultacji specjalisty.

Badania na rynku odbywać się będą przez dwa dni w specjalnie przeznaczonym do tego autobusie. Pierwszego dnia, w piątek 2 lutego, będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa i wykonać USG tarczycy. W sobotę, 3 lutego, wszyscy chętni będą mogli udać się na badanie USG piersi czy jąder. Wszystkie badania są bezpłatne i dostępne w godzinach 9:00 – 17:00.

– Cała akcja jest elementem promocji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który wspieramy od lat. Jako firma ubezpieczeniowa troszczymy się o zdrowie i życie Polaków. W naszej działalności chętnie angażujemy się więc w akcje informacyjne promujące profilaktykę, także nowotworową. Oferujemy też produkty dedykowane osobom, które ubezpieczają się od chorób cywilizacyjnych. Naszą ambicją jest bycie pierwszym wyborem dla wszystkich myślących o swoim zdrowiu  – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Oprócz autobusu na Starym Rynku stanie również strefa pacjenta Nationale-Nederlanden. W namiocie przeznaczonym m.in. dla oczekujących na badania będzie można się ogrzać, napić herbaty i porozmawiać na temat ubezpieczeń wspierających w przypadku zachorowania na nowotwór.

– Akcje takie jak ta pomagają budować świadomość Polaków w zakresie zabezpieczenia się na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Sama miałam doświadczenie z chorobą nowotworową i po czasie rozumiem jak ważna jest profilaktyka. Zmieniłam swój tryb życia, regularnie ćwiczę, zdrowo się odżywiam i chętnie dzielę się tą wiedzą z innymi – podkreśla Dorota Makselan z Nationale-Nederlanden.


Powiązane treści