Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiBądźmy patriotami, pomagajmy Kresowiakom!
Mirosław Jamroży -  SG
17.11.2017 | 09:45

Bądźmy patriotami, pomagajmy Kresowiakom!

Na zdjęciu: Mirosław Jamroży zachęca do pomocy Kresowiakom.

Fot. SG

Chociaż dokładna liczba Polaków mieszkających na Kresach nie jest dobrze znana, szacunkowe dane są bardzo rozbieżne. Według jednych jest to raptem milion osób, według innych liczba ta przekracza pięć milionów. Pewne jest jednak, że większość z Polaków żyjących na dawnych wschodnich ziemiach naszego kraju potrzebuje naszej pomocy.

Na nas, Polakach żyjących w kraju, ciąży obowiązek wsparcia osób, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. To paczka nie tylko dla Rodaka, lecz przede wszystkim dla Bohatera. Bohatera dlatego że oni też walczyli o Niepodległą, a teraz pielęgnują wszystkie polskie tradycje. A to z ich strony jest wielki heroizm i bohaterstwo, gdyż wiemy, w jakich warunkach przyszło im tam żyć. Są bardzo ubogimi Polakami, dlatego należy bezwzględnie im pomagać.

Raptem kilka dni temu obchodziliśmy podniosłe święto 11 listopada. W czasach pokoju, gdy nie musimy przelewać krwi za Ojczyznę, również można być patriotą przez wielkie P. Nie musimy jednak walczyć o swój byt, dom, bezpieczeństwo, możemy jednak zwalczyć o lepsze życie dla innych – dla naszych rodaków na Kresach. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców regionu, głównie Inowrocławia i Bydgoszczy, dla wielu polskich rodzin na wschodzie zbliżające się święta mogą być wyjątkowe. Coś co dla nas będzie jedynie drobnym gestem, dla nich będzie niezwykłym darem – nie tylko materialnym, lecz przede wszystkim emocjonalnym. Da im poczucie przynależności do jednej, wielkiej polskiej rodziny. Bo co może w święta ucieszyć bardziej, niż pamięć ze strony najbliższych?

Zabawki dla dzieci, produkty żywnościowe o długiej dacie spożycia, materiały biurowe i szkolne, kawa czy herbata, produkty chemiczne, słodycze – potrzeb jest wiele. Jednak dzięki zaangażowaniu bydgoszczan i inowrocławian możemy je spełnić. Potrzeba tylko dobrej woli i chęci działania. Skomplikowaną logistykę powierzamy osobom doświadczonym w tej dziedzinie, którzy już niejednokrotnie wspierali Kresowiaków – Fundacji Polskich Wartości.

Jak pomóc, gdzie dostarczyć paczki?

Produkty można dostarczyć do dwóch punktów: w Bydgoszczy jest to biuro poselskie Ewy Kozaneckiej (PiS) przy ulicy Gdańskiej 10, a w Inowrocławiu – biuro oddziału Solidarności przy ulicy Królowej Jadwigi 42.

Redakcja

Panel dyskusyjny


Powiązane treści