Bydgoszcz
3C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 4 • L 2
3C
Czw
7C
Pt
9C
Sob
11C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBajkobus rusza w drogę
06.11.2016 | 10:00

Bajkobus rusza w drogę

Dzieci zobaczą prawdziwe kino.

Na zdjęciu: Plakat festiwalu

Fot. materiały organizatora

3. edycja Bajkobusa – Objazdowego Festiwalu Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży wyruszy w listopadzie do czterech miejscowości powiatu świeckiego (Serock, Nowe, Osie i Pruszcz) oraz do Koronowa. Zawiezie tam skarby polskiej animacji: zarówno tej klasycznej, jak i zupełnie nowej.

Tegoroczny Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży Bajkobus zaprasza widzów w czterech grupach wiekowych na filmową podróż w czasie! Bajkobus przybliży młodym widzom największe osiągnięcia polskiej animacji. W programie znajdą się produkcje renomowanych instytucji: Studia Filmów Animowanych Bielsko-Biała, łódzkiego studia Anima-Pol, poznańskiego TV Studia Filmów Animowanych, warszawskiego Studia Miniatur Filmowych oraz Platige Image, a także wyselekcjonowane dzieła kina niezależnego.

Pokazy dla dzieci w kinowych warunkach odbędą się w miejscowościach, w których na co dzień kina nie ma. Bajkobus zatrzyma się w Serocku (14 listopada, Dom Kultury „OSTOJA”, tel. 602 446 651), Nowem (15 listopada, Centrum Kultury Zamek, tel. 52 33 27 350), Osiu (16 listopada, Gminny Ośrodek Kultury, tel. 52 332 95 68), Pruszczu (17 listopada, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu, tel. 602 446 651) i Koronowie (18 listopada, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, tel. 602 611 981).

Przedszkolaki zobaczą na ekranie zabawne i pouczające przygody zupełnie nowych bohaterów (np. uroczą rysunkową ryjówkę z „Pamiętnika Florki”), ale też tych, którzy są rozpoznawalni już od pokoleń („Reksio”, „Bolek i Lolek”). Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych odkryją różne oblicza animowanych baśni (np. serię „Baśni i bajki polskie” czy premierowych „Tymka i Mistrza”), a ich starsi koledzy z klas 4-6 przekonają się, jak przeróżne techniki animacji (rysunkowa, plastelinowa, wycinankowa) sprawdzają się w opowiadaniu pradawnych historii, baśni i legend… Odkryją, jaki zakres możliwości ma animacja komputerowa, ale przede wszystkim sprawdzą swoje możliwości jako twórcy filmowi w ramach warsztatów prowadzonych przez Monikę Kuczyniecką, wielokrotnie wyróżnianą autorkę filmów animowanych i wideoklipów z plasteliny. Gimnazjaliści natomiast będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnym pokazie, w którym widowiskowe filmy (m.in. „Sztuka spadania” czy „Ambition” Tomasza Bagińskiego) przeplatają się z dostosowaną do wieku słuchaczy prelekcją. Młodzież odkryje nowinki techniczne oraz współczesne wykorzystanie animacji na różnych polach kultury – obejrzy m.in. film wprowadzający do gry „Wiedźmin” czy atrakcyjne wideoklipy muzyczne.


Podobne wpisy

Powiązane treści