Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 1 • L -1
3C
Sob
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBajkowa Bydgoszcz [ZDJĘCIA]
Bajkowa Bydgoszcz 2018_SG (34)
03.06.2018 | 15:15

Bajkowa Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Bajkowa Bydgoszcz 2018.

Fot. Stanisław Gazda

3 czerwca 2018 roku, już po raz szósty w naszym mieście, odbywa się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”. Organizatorami są Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundacja „Rozwój UTP”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13.00 na Planu Wolności spektaklem wystawionym przez Teatr objazdowy „Pomarańczowy Cylinder”. Następnie parada uczestników, poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje i prowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1, przeszła na Wyspę Młyńską. To właśnie tam mają miejsce liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. Nie brakuje różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym.

Wręczając dzieciom  klucze do bram miasta wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz zapytała je, co zrobiłyby z władzą w mieście, gdyby faktycznie mogły ją sprawować. Odpowiedź była jedna: chcemy aquaparku!

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przypomniał, iż Urząd Marszałkowski od wielu lat wspiera „Bajkową Bydgoszcz” dlatego, że ona pokazuje jak pięknie można marzenia dziecięce włączyć w pejzaż dużego miasta. Za to należą się ogromne brawa animatorce tego wydarzenia dr Małgorzacie Zajdel z UTP.


Powiązane treści