Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBajkowy korowód przejdzie ulicami Bydgoszczy. By wspólnie bawić się na Wyspie Młyńskiej
02.06.2017 | 13:54

Bajkowy korowód przejdzie ulicami Bydgoszczy. By wspólnie bawić się na Wyspie Młyńskiej

Impreza odbędzie się już w tę niedzielę.

Na zdjęciu: Podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia nie zabrakło osób, które chętnie wcieliły się w role postaci z bajek.

Fot. Stanisław Gazda

Królewna Śnieżka, Smerfy czy Myszka Miki – to tylko niektóre postacie z bajek, które zapewne pojawią się na niedzielnej paradzie przebierańców. Wydarzenie organizowane jest w ramach festiwalu „Bajkowa Bydgoszcz”.

Impreza odbędzie się już w tę niedzielę. Rozpocznie ją wspomniana parada, które wyruszy o godzinie 12:00 z Placu Wolności. Uczestnicy przejdą między innymi ulicą Gdańską, by dotrzeć na Wyspę Młyńską. Prowadzić ich będzie orkiestra z Technikum Mechanicznego nr 1 w Bydgoszczy. Nie zabraknie śpiewu i wesołych okrzyków. Ponadto najciekawiej przebrane osoby zostaną nagrodzone.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu „Bajkowa Bydgoszcz”  [KLIK]

Podczas przemarszu pojawią się również szczudlarze, którzy razem z innymi będą szli na Wyspę Młyńską, gdzie do godziny 18:00 trwać będzie wyjątkowa zabawa. W programie festynu są między innymi zabawy i konkursy z nagrodami przygotowanymi przez partnerów wydarzenia, występy na scenie, warsztaty naukowe, Atomowy Bubble Soccer, malowanie twarzy. Nie zabraknie również innych atrakcji i niespodzianek. Szczegółowe informacje o nich można znaleźć na stronie promującej wydarzenie na Facebooku (https://www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz).

Wydarzenie, organizowane przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Fundacja „Rozwój UTP”, odbędzie się już po raz piąty. Celem imprezy jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. W trakcie festynu promowana będzie również aktywność fizyczna.


Powiązane treści