Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBal przebierańców – nie tylko dla dzieci!
23.01.2020 | 09:29

Bal przebierańców – nie tylko dla dzieci!

Na zdjęciu:

Fot.

Karnawał to niekwestionowany czas radości i niczym nieskrępowanej zabawy. Warto przynajmniej raz w roku włączyć się w radosny wir zabawy, odprężyć i po prostu zażyć trochę rozrywki. Bo w końcu każdy człowiek jej potrzebuje, nikt też nie jest za stary na to, by się odprężyć podczas wesołej, beztroskiej zabawy. Właśnie po to istnieje karnawał – by dać radość ludziom i to bez względu na ich wiek, płeć, zawód czy status materialny. Naprawdę warto jest z tego skorzystać.

  1. Czas na karnawał
  2. Bal przebierańców – zabawa również dla dorosłych
  3. Dobry kostium – dlaczego ma znaczenie?

Karnawał w rozkwicie – czas zabawy!

Karnawał zdarza się tylko raz po roku! Tradycyjnie to czas zabaw i radości, który poprzedza chrześcijański Wielki Post, czyli okres, który dla osób religijnych oznacza wstrzymywanie się od zabaw. Karnawał jako taki ustalony został wieki temu, by dać ludziom się wyszaleć i spokojnie wejść w zbliżający się okres przedświąteczny, związany z Wielkanocą. To tradycja nie tylko stara, ale też obecna praktycznie na całym świecie. Czy warto włączyć się w jej nurt? Jak najbardziej!

Nigdy nie jest się za starym na bal przebierańców

Niektórym wydaje się, że nierozłącznie związane z okresem karnawałów bale przebierańców to rozrywka wyłącznie dla dzieci. Faktycznie, dzieci czerpią naprawdę ogromną frajdę z przebierania się za ulubione postacie i bajkowe stworki, ale to nie oznacza, że jest to rozrywka tylko i wyłącznie dla nich. Także dorosły może obudzić swoje wewnętrzne dziecko lub po prostu obudzić swoją kreatywność i chęć do pokazania się w niezapomnianej, interesującej kreacji – karnawał to w końcu wydarzenie, które zdarza się tylko raz w roku, dlatego warto z niego korzystać. Może okazać się, że taki bal przebierańców przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych będzie tak dobrą zabawą, że będziesz go powtarzał wraz z przyjaciółmi cyklicznie.

Grunt to dobry kostium

Bal przebierańców z definicji wymaga zorganizowania sobie odpowiedniego kostiumu. W końcu liczy się kreatywność i prezencja – każdy chciałby błyszczeć na imprezach, a bal kostiumowy to jedna z najlepszych okazji tego typu. Dobrej jakości kostium współcześnie można zorganizować sobie na wiele sposobów – można go uszyć, można wypożyczyć z profesjonalnej wypożyczalni lub nawet teatru, ale można także kupić. I to wcale nie mus kosztować dużo – w końcu obecny, praktycznie nieskrępowany dostęp do towarów sprawia, że ceny są niższe, a wybór większy. Jeśli szukasz inspiracji na swój bal kostiumowy, zobacz tutaj i popuść wodze swojej fantazji.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści