Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBardzo duży pożar łąk niedaleko Bydgoszczy. Akcja gaśnicza z udziałem dwudziestu zastępów strażaków
straż pożarna-na sygnale-ZK-1
16.04.2020 | 12:01

Bardzo duży pożar łąk niedaleko Bydgoszczy. Akcja gaśnicza z udziałem dwudziestu zastępów strażaków

Ogień pojawił się w czwartek nad ranem na granicy powiatów: bydgoskiego oraz żnińskiego.

Na zdjęciu: Na trudno dostępnym terenie z ogniem walczyło w szczycie dwadzieścia zastępów straży pożarnej.

Fot. Zbigniew Kubisz / zdjęcie ilustracyjne

Od czwartkowego poranka strażacy z regionu walczą z pożarem łąk oraz trzcinowisk na granicy powiatów: bydgoskiego oraz żnińskiego. – Obecnie sytuację można uznać za opanowaną – mówi w rozmowie z nami dyżurny z Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

Z informacji przekazanych nad ranem przez straż pożarną, ogień zauważono kwadrans po godzinie szóstej. Z komunikatu wynikało, że płoną łąki oraz trzcinowiska „na dużej powierzchni” w rejonie Kruszyna Krajeńskiego w powiecie bydgoskim. Niemal w tym samym czasie strażacy z OSP Rynarzewo sygnalizowali, że ogień pojawił się także kilka kilometrów dalej – w miejscowości Władysławowo w powiecie żnińskim.

Do akcji gaśniczej skierowano aż dwadzieścia zastępów straży pożarnej – zarówno z jednostek PSP, jak i ochotników. Wyzwaniem dla strażaków była nie tylko duża przestrzeń pożaru, ale przede wszystkim utrudniony dojazd. Nad ranem sytuację określano jako „rozwojową”.

Po kilku godzinach akcji, tuż przed południem, skontaktowaliśmy się z dyżurnym KM PSP w Bydgoszczy. Z informacji, które od niego uzyskaliśmy, wynika, że obecnie na miejscu nadal pracuje pięć jednostek strażaków. – Trwa dogaszanie, pojawiają się jeszcze pojedyncze miejsca, gdzie trzeba zareagować – wskazuje. Podkreśla jednak, że sytuacja została opanowana.

W czwartkowej akcji brali udział strażacy z Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, nakielskiego oraz żnińskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści