Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 6 • L 4
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBardzo trudna sytuacja szpitala walczącego z koronawirusem. Część personelu zakażona, trzy kolejne zgony
22.04.2020 | 18:09

Bardzo trudna sytuacja szpitala walczącego z koronawirusem. Część personelu zakażona, trzy kolejne zgony

Na zdjęciu: Badania wykazały obecność koronawirusa u dziewięciu członków personelu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Fot. archiwum

Dziewięciu członków personelu szpitala w Grudziądzu miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 – przekazała w środowym oświadczeniu placówka. Tego samego dnia poinformowano także o śmierci trzech kolejnych osób zmagających się z chorobą COVID-19.

Zmarli to mężczyźni w wieku 65, 78 i 79 lat. Informację o ich zgonach przekazało w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Potwierdził je rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, a także Izabela Hirsch-Lewandowska z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. 65- i 79-latek trafili do tamtejszej placówki z Bydgoszczy, odpowiednio pod koniec marca i 20 kwietnia. Z kolei 78-letni mężczyzna był wcześniej pacjentem szpitala w Toruniu. – Wszyscy mieli choroby współistniejące – mówi Hirsch-Lewandowska.

W części szpitala Biegańskiego pełniącego funkcję szpitala jednoimiennego zakaźnego przebywają obecnie 103 osoby. Z tego u 44 pacjentów już potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ale lecznica zmaga się obecnie również z problemem zakażeń wśród pracowników. Jak w środowym oświadczeniu przekazał szpital, obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdziły testy laboratoryjne przeprowadzone u dziewięciu członków personelu. Osoby, które miały z nimi styczność, zostały skierowane na kwarantannę. Pobrano im również wymazy do badań. – U większości tych osób badania na obecność koronawirusa już wykonano. Wyniki tych testów są ujemne – podkreśla Hirsch-Lewandowska.

Szpital w Grudziądzu w oświadczeniu podał również, że w związku z zaistniałą sytuacją „praca na poszczególnych odcinkach szpitala została przeorganizowana”. Należy podkreślić, że stan około dwudziestu osób chorych na COVID-19 hospitalizowanych w szpitalu Biegańskiego jest określany jako „ciężki”.

Od początku epidemii koronawirusa w regionie kujawsko-pomorskim stwierdzono 452 przypadki zakażeń. Zmarło dwadzieścia osób, wliczając w to zgony potwierdzone w środę. Z danych przekazywanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wynika, że wyzdrowiało jak dotąd 88 osób. W skali kraju liczba zakażeń przekroczyła 10 tysięcy. Zmarło ponad 400 osób, a 1500 wróciło do zdrowia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści