Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa wystawa w Muzeum Kanału Bydgoskiego. Poznaj historię słynnych barek

Dodano: 13.12.2022 | 12:58

Na zdjęciu: Muzeum Kanału Bydgoskiego otwiera kolejną wystawę. Tym razem odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej na temat barek, pływających zarówno po Brdzie, jak i Kanale Bydgoskim.

Fot. mat. prasowe

Muzeum Kanału Bydgoskiego otwiera kolejną wystawę. Tym razem odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej na temat barek, pływających zarówno po Brdzie, jak i Kanale Bydgoskim.

Berlinki, bromberki czy po prostu barki? Przez dziesiątki lat jednostki te odcisnęły się w pamięci bydgoszczan. Mieszkańcy widywali barki w wielu miejscach nie zdając sobie sprawy z tego, że niejednokrotnie spoglądali na różne typy jednostek. Barki nie zawsze były budowane w stoczniach, a w miejscach, które trudno identyfikować z budową jednostek wodnych. Przykładem takiego statku jest słynna Barka Lemara.


ZOBACZ TAKŻE: Bydgoszcz zaświeciła w centrum miasta. Powstał napis na Barce Lemara


Na pocztówkach, zdjęciach zachowanych w archiwach bydgoszczan „Berlinki” możemy zobaczyć na tle wielu bydgoskich plenerów. Nowa ekspozycja w Muzeum Kanału Bydgoskiego ukaże nam różne jednostki, które można było zobaczyć nad Brdą i kanałem. W tle zobaczymy również piękny bydgoski waterfront.

Wernisaż wystawy ” Barki na Bydgoskim Obszarze Wodnym”, odbędzie się w środę, 14 grudnia 2022 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Kanału Bydgoskiego (Staroszkolna 10, Okole).

Sprawdź koniecznie: Jest szansa na odnowę Kanału Bydgoskiego? Powstanie pełna koncepcja rewitalizacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments