Bydgoszcz
8C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
9C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBartosz Kownacki nie powinien jeździć pojazdem uprzywilejowanym? ŻW musi się tłumaczyć
31.03.2017 | 16:14

Bartosz Kownacki nie powinien jeździć pojazdem uprzywilejowanym? ŻW musi się tłumaczyć

Kierowca Bartosza Kownackiego został już ukarany mandatem.

Na zdjęciu: Limuzyna Bartosza Kownackiego brała udział w zderzeniu.

Fot.

Bartosz Kownacki nie powinien podróżować autem uprzywilejowanym – poinformowało RMF24. Żandarmeria Wojskowa odpiera zarzuty.

Przypomnijmy, że w środę w Warszawie doszło do wypadku limuzyny, którą podróżował wiceminister. Zapisy z monitoringu oraz relacje świadków wykazały, że rządowe BMW nie zatrzymało się na czerwonym świetle i wjechało na skrzyżowanie. Mimo że pojazd miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, kierujący volvo miał prawo nie zauważyć limuzyny, która wyjechała zza stojącej ciężarówki. Doszło do zderzenia, w wyniku którego auto Kownackiego ma rozbitą maskę i prawy bok, a w volvo musiały zadziałać poduszki powietrzne. Kierowca BMW, który jak się okazuje nie był ani żandarmem, ani nawet żołnierzem, został ukarany mandatem.

Przyjęcie mandatu formalnie kończy sprawę, ale jak poinformował RMF24, samochód wiozący wiceszefa MON nie mógł korzystać z uprawnień samochodu uprzywilejowanego. Autor artykułu, Tomasz Skory, twierdzi, że wiceminister nie jest osobą, której przysługuje ochrona Żandarmerii Wojskowej, a tylko takie osoby mogą być przewożone na specjalnych warunkach. ŻW odpiera zarzuty i twierdzi, że przewożenie Kownackiego na specjalnych zasadach umożliwia decyzja Antoniego Macierewicza z 10 lutego, która „zabezpiecza potrzeby transportowe m.in. sekretarzy i podsekretarzy w Ministerstwie Obrony Narodowej”.

Jak na twitterze poinformował Kownacki, w zderzeniu nikt nie ucierpiał. Wiceminister wracał ze  spotkania z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem.


Powiązane treści