Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBasket 25 przegrał z CCC Polkowice. Zadecydował rzut w ostatniej sekundzie [ZDJĘCIA]
20.02.2021 | 18:49

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano dwudziestą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Julie McBride zaliczyła w meczu z CCC dziesięć asyst, ale bydgoskie koszykarki mecz przegrały.

Słaba pierwsza połowa i dobra druga w wykonaniu bydgoskich koszykarek w starciu z CCC Polkowice. O wygranej zespołu z Dolnego Śląska zadecydował rzut w ostatniej sekundzie spotkania.

Bydgoskie koszykarki w pierwszej kwarcie prowadziły tylko w początkowej fazie (6:5). Potem inicjatywę przejęły już polkowiczanki, które po trójce Gertchen miały już sześć punktów zaliczki (12:6), a następnie powiększały prowadzenie. Bydgoszczanki grały bardzo nerwowo, nie trafiały rzutów czy to spod kosza, czy z dystansu, a także popełniły sporo strat. Efektem było prowadzenie CCC 30:12 po dziesięciu minutach gry. W drugiej kwarcie, bydgoski zespół zaczął gonić wynik, ale przyjezdne utrzymały kilkupunktową zaliczkę (42:37) do końca pierwszej połowy.

Podobnie było w trzeciej kwarcie, a w czwartej podopieczne Piotra Kulpekszy ruszyły do ofensywy. Na cztery i pół minuty przed końcem meczu był remis 61:61, gdy zza linii 6,75 m trafiła Elżbieta Międzik. Potem dwa razy z linii rzutów wolnych, a następnie z półdystansu celnie rzuciła Cierra Burdick i to bydgoszczanki objęły prowadzenie 65:61. W decydujących fragmentach skuteczne były jednak rywalki, a ich liderką w ofensywie była Aaryn Ellenberg-Wiley, która zdobyła decydujące punkty i to ona na sekundę przed końcową syreną trafiła i dała polkowiczankom cenną wygraną 70:68.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 20 KOLEJKA – 20.02.2021 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – CCC POLKOWICE 68:70 (12:30, 25:12, 11:14, 20:14)

KS BASKET 25: Evans 15 (1×3, 6 zb., 5 f.), Burdick 10 (12 zb.), Michałek 10 (2×3), Międzik 9 (3×3), McBride 9 (1×3, 10 as.) – Stankiewicz 9 (1×3, 7 zb.), Boonstra 4, Faleńczyk 2.

CCC: Ellenberg-Wiley 26 (1×3, 6 zb., 7 as.), Hampton 14 (1×3, 12 zb.), Kantzy 6, Gertchen 5 (1×3), Gajda 4 (6 zb., 8 as., 5 przech.) – Stanković 10 (5 f.), Nacickaite 5 (1×3).

Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Bartosz Puzoń, Michał Kuzia.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Ryszard Jabłoński.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.