Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Głosuj na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego! Masz czas do końca miesiąca

Dodano: 02.11.2023 | 13:44

Na zdjęciu: W ramach BBO można głosować na projekty społeczne, obejmujące organizacje wydarzeń kulturalnych.

Fot. Szymon Makowski

Od 2 do 30 listopada możemy wybrać kolejne projekty do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji cztery głosy na jeden projekt z danej kategorii: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe i społeczne.

Dziś – 2 listopada – o godzinie 12:00 rozpoczęło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – Łącznie do wyboru są 473 projekty. To dużo, ale ta liczba wskazuje, że każdy może znaleźć coś dla siebie – przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta miasta Michał Sztybel. Dodajmy, że w zeszłym roku mieszkańcy znaleźli w internetowej karcie do głosowania 447 propozycji.

Każdy bydgoszczanin może wybrać po jednym projekcie z czterech kategorii: osiedlowych, ponadosiedlowych, mikroprojektów osiedlowych i społecznych. Ratusz po raz kolejny utrzymał kwotę 16 milionów złotych na realizacje zadań wyłonionych w tej szczególnej formie konsultacji społecznych. Czy ta kwota się zwiększy? Jak dodał Sztybel, pojawiły się „znaki zapytania”. – Wierzymy, że sytuacja finansowa samorządów może ulec zmianie – skomentował, nawiązując oczywiście do wyników wyborów parlamentarnych i tworzenia przez Koalicję Obywatelską, Lewicę i Polskę 2050 nowego rządu.

W tej edycji BBO można wybierać projekty, które mają być realizowane na gruntach niemiejskich. Mimo intensywnego lobbingu bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych za tym rozwiązaniem, proces weryfikacji przeszły tylko cztery takie pomysły. Wszystkie dotyczą gruntów spółdzielczych, z czego trzy obejmują należący do Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej park Bydgoskich Spółdzielców na osiedlu Bajka. – Takie projekty muszą być ogólnodostępne – zapewnił Sztybel.

Do 30 listopada, do południa bydgoszczanie mogą wybierać spośród 245 projektów osiedlowych, 153 mikroprojekty osiedlowe (zadania do 10 tysięcy złotych), 9 projektów ponadosiedlowych i 67 projektów społecznych (np. koncert czy kino plenerowe). Głosowanie odbywa się na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO

Mamy też przygotowany punkt stacjonarny do głosowania w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5. Tam każdy w godzinach jego urzędowania będzie mógł podejść. My pomożemy zagłosować – wspomniał koordynator ds. BBO Jacek Rosół. Przez cały miesiąc punkty stacjonarne pojawią się także w innych lokalizacjach: w najbliższą sobotę będzie można oddać głos w CH Focus. Ponadto, zadania zgłoszone przez bydgoszczan będzie można wybierać także podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości, Bydgoskim Jarmarku Świątecznym czy w CH Rondo. W przypadku niemożności przyjścia do punktu, można zagłosować telefonicznie – 52 515 35 55 (linia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00).

Ogłoszenie wyników tegorocznego głosowania nastąpi nie później, niż do 31 grudnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments