Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 6 • L 2
7C
Sr
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBeczka postawiona w centrum miasta. Do czego służy?
bookcrossing, skwer barciszewskiego - umb
30.06.2018 | 20:41

Beczka postawiona w centrum miasta. Do czego służy?

Na zdjęciu: Nowa stacja do bookcrossingu stanęła w centrum miasta.

Fot. UMB

Kolejna stacja bookcrossingowa powstała w Bydgoszczy. Książki można już wymieniać przy skwerze  Leona Barciszewskiego.

Stacja została utworzona w oryginalnej starej drewnianej beczce według projektu Mileny Boruch, studentki Designu w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej. W beczce utworzono półki na książki, są także drzwiczki, które chronią zawartość stacji przed warunkami atmosferycznymi. – Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy. Projekt został zgłoszony w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, a jego głównym celem ma być propagowanie czytelnictwa i łatwiejszy dostęp do książek – informuje urząd miasta. W ramach tego zadanie dwie pierwsze stacje stanęły dokładnie rok temu w Parku Kochanowskiego. Znajdują się w specjalnych drzewnych regałach.

Kolejne stacje powstaną przy bulwarze przy ul. Marcinkowskiego (jeszcze w te wakacje), a także w Parku Kazimierza Wielkiego. Każda z nich będzie miała inną formę – ta przy bulwarach będzie granitową ławeczką z trzema półkami przykrytymi szkłem hartowanym, z kolei stacja w Parku Kazimierza Wielkiego będzie ażurową konstrukcją umieszczoną pomiędzy dwoma drzewami.

Bookcrossing to darmowe przekazywanie książek, którymi chcielibyśmy się podzielić. Chętni mogą pożyczyć książkę ze stacji, po przeczytaniu oddać w to samo miejsce lub przekazać dalej. W zamian powinni zostawić inną lekturę dla kolejnych czytelników.


Powiązane treści