Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie całkowicie odmieniony budynek dla bydgoskich policjantów [WIZUALIZACJE]
05.08.2018 | 16:42

Będzie całkowicie odmieniony budynek dla bydgoskich policjantów [WIZUALIZACJE]

Prace mają potrwać do 2020 roku.

Na zdjęciu: Umowę na wykonanie robót podpisali komendant wojewódzki policji insp. Paweł Spychała oraz przedstawiciel firmy Dolmar.

Fot. KWP Bydgoszcz

W piątek podpisano umowę na przeprowadzenie robót budowlanych w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Chodkiewicza 32.

Jak informuje w komunikacie komenda wojewódzka, prace zrealizuje konsorcjum firm budowlanych DOLMAR Grzegorz Jasiński, KAMARO SP. z.o.o i KABO Karol Borkowski. Według przyjętego harmonogramu, prace mają zakończyć się do końca 2020 roku. Wizualizacje przygotowała gdańska firma TBI Architekci.

W ramach prac zostanie wykonana kompleksowa termomodernizacja budynku, która ma pozwolić na zmniejszenie zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną. Całkowicie uporządkowany zostanie teren wokół budynku, a jego wnętrze zostanie dostosowane do potrzeb komendy miejskiej – mówi Joanna Benedict z sekcji zamówień publicznych i funduszy pomocowych KWP w Bydgoszczy.

Na przeprowadzenie inwestycji KWP otrzymało dofinansowanie w wysokości 7,262 mln zł ze środków Funduszu Spójności. Całkowity koszt inwestycji przekracza 21 mln zł, częściowo będzie zrealizowany ze środków programu modernizacji policji na lata 2017-2020.


Powiązane treści