Bydgoszcz
14C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 13
17C
Sr
18C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBędzie kino na Starym Rynku. Seans już w czwartek!
fara bydgoszcz
26.07.2019 | 16:36

Będzie kino na Starym Rynku. Seans już w czwartek!

Na zdjęciu: W czwartek, 1 sierpnia główny plac miasta zamieni się w kino.

Fot. Błażej Bembnista

Już 1 sierpnia na Starym Rynku można będzie obejrzeć film „Miasto 44”. To z okazji obchodów 75. rocznicy powstania warszawskiego.

Miasto 44 to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Akcja filmu toczy się w Warszawie latem 1944 roku. Dramat przedstawia historię miłości dwojga ludzi w momencie wybuchu powstania, a w rolach głównych występują Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak i Antoni Królikowski.

Pokaz wiąże się z obchodami Roku Wolności, który decyzją radnych został ogłoszony w Bydgoszczy, aby podkreślić wyjątkowość przypadających w tym roku jubileuszy. Początek specjalnej projekcji zaplanowano na godz. 21:00. Wstęp wolny.

Oficjalna część obchodów odbędzie się pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej o godz. 17:00. Podczas uroczystości wystąpi Zespół Wokalny Fresca Voce, który wykona pieśni powstańcze, a także zostaną zaprezentowane stroje z okresu powstania. Uroczystości zostaną poprzedzone mszą świętą w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju o godz. 15.30.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści