Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONBędzie nowy prezydent Grudziądza! Malinowski nie wystartuje
18.05.2018 | 14:20

Będzie nowy prezydent Grudziądza! Malinowski nie wystartuje

Na zdjęciu: Robert Malinowski nie będzie ubiegał się o reelekcję!

Fot. materiały prasowe

Po 12 latach zarządzania miastem kończy się era Roberta Malinowskiego. Nie jest to jednak decyzja wyborców, lecz jego własna. Podczas konferencji prasowej dotychczasowy włodarz miasta ogłosił, że nie będzie ubiegał się po raz czwarty o reelekcję.

– Po uzgodnieniu z rodziną i przyjaciółmi podjąłem decyzję, że nie będę kandydował – powiedział Robert Malinowski, który prezydentem Grudziądza po raz pierwszy został w 2006 roku. Wtedy to w drugiej turze wyborów pokonał Andrzeja Wiśniewskiego. W kolejnych dwóch walkach o reelekcję nikt nie był już wstanie zagrozić Malinowskiemu – dwukrotnie wygrywał już w pierwszej turze.

Kto kandydatem Platformy?

Najważniejsze pytanie, które zadają sobie teraz politycy z Grudziądza brzmi: kogo poprze Malinowski. Wyraźne wskazanie kandydata przez jeszcze obecnego prezydenta, z pewnością będzie stanowić drogę do zwycięstwa jesiennych wyborach samorządowych. Sam Malinowski na razie nie chce zdradzać swojego faworyta, tłumacząc ten fakt, m.in. rozmowami z potencjalnymi koalicjantami oraz brakiem oficjalnego terminu wyborów. – Trwają rozmowy z różnymi środowiskami. Kandydat zostanie wskazany w możliwie krótkim czasie – dodał prezydent.

W regionie wszystko jasne?

W najbliższą sobotę w Toruniu i Bydgoszczy odbędą się konferencje wyborcze, podczas których Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer mają przedstawić wspólnych kandydatów na prezydentów największych miast w regionie. W grodzie nad Brdą o trzecią kadencję ubiegać się będzie Rafał Bruski, w Toruniu natomiast z ramienia Zjednoczonej Opozycji walczyć ma Tomasz Lenz – szef kujawsko-pomorskiej Platformy. Niespodzianek nie powinno być również w Inowrocławiu, gdzie ponownie o reelekcję zawalczy Ryszard Brejza oraz we Włocławku, gdzie również o reelekcję starać się będzie Marek Wojtkowski.


Powiązane treści