Bydgoszcz
4C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBędzie silnie wiało. Jest ostrzeżenie pogodowe dla Bydgoszczy i regionu [AKTUALIZACJA]
Bydgoszcz - pogoda, chmury, deszcz, burza - SF
13.03.2020 | 15:46

Będzie silnie wiało. Jest ostrzeżenie pogodowe dla Bydgoszczy i regionu [AKTUALIZACJA]

Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje przez całe piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Nad Kujawami i Pomorzem w piątek będzie bardzo niespokojna aura.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Jest ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem na terenie naszego regionu. Obowiązuje ono do dzisiejszego (13 marca) wieczora.

O ostrzeżeniu pogodowym poinformowało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek, 13 marca od godz. 13:00 do 24:00.

Ostrzeżenie dotyczy wystąpienia silnego wiatru nad całym regionem, który może osiągać prędkość średnią do 50 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h. Wiać ma z zachodu i północnego zachodu, zaś w nocy przejściowo z północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%, a ostrzeżenie wystosowano dla miast: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław, Grudziądz, Żnin oraz powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego i żnińskiego.

Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów.

[AKTUALIZACJA]
g. 16:23  Służby poinformowały o kolejnym ostrzeżeniu pogodowym. Tym razem obowiązuje ono dla wszystkich powiatów i miast regionu od godziny 2:00 do 8:00 w sobotę (14 marca). Ostrzeżenie wystosowano przed zamarzaniem dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna może wynieść -2 stopnie Celsjusza (max. 0 st.), zaś przy gruncie może być od -4 st. do -2 st. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści