Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie więcej pociągów z i do Bydgoszczy
Flirt, pociąg, kolej, PKP Intercity, Stadler, Newag - ED (1)
08.11.2017 | 15:52

Będzie więcej pociągów z i do Bydgoszczy

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 grudnia.

Na zdjęciu: Wraz z nowym rozkładem jazdy, będzie więcej połączeń z Bydgoszczy.

Fot. Archwum

Od 10 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Będzie więcej pociągów z Kujaw i Pomorza nad morze i w góry.

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z kujawsko-pomorskiego nowości w rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018. I tak, już od grudnia podróżni z Bydgoszczy będą mogli skorzystać z pociągu IC Kociewie, kursującego na trasie Gorzów Wielkopolski – Gdynia, a w weekendy także ze składu TLK Molo relacji Poznań – Gdynia. W sezonach letnim i zimowym uruchomiony zostanie pociąg IC Witkacy, który kursować będzie na trasie Gdynia – Zakopane i zatrzymywać się będzie m.in. w Bydgoszczy. Skład będzie obsługiwany nowoczesnymi jednostkami FLIRT3, który jest wyposażony m.in. w część gastronomiczną, Wi-Fi oraz  posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Składy FLIRT3 obsłużą również nocne połączenie z Gdyni do Katowic, przez Bydgoszcz i Łódź (IC Pogoria). Liczba połączeń na trasie z Torunia i Bydgoszczy do Warszawy pozostanie bez zmian. Do dyspozycji pasażerów będzie 10 par pociągów dziennie.  PKP przygotowało również ofertę dla pasażerów. Dzięki ofercie wcześniej – taniej, w zależności od daty zakupu biletu, pasażer otrzyma rabat na przejazd w wysokości 30, 20 lub 10%.


Powiązane treści