[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bellego i Lyager przywitali się z kibicami Polonii. „Znamy cel. Zróbmy to”

Dodano: 16.10.2022 | 09:50

Na zdjęciu: David Bellego i Andreas Lyager znów będą zawodnikami Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Po rocznej przerwie David Bellego i Andreas Lyager ponownie będą zawodnikami Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2023 eWinner I Ligi Żużlowej.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, Abramczyk Polonia w piątkowym (14 października) komunikacie przekazała, że osiągnęła porozumienie z Bellego i Lyagerem na starty w barwach bydgoskiego klubu w sezonie 2023 eWinner I Ligi Żużlowej. Dla obu będzie to powrót do Bydgoszczy po roku przerwy. Francuz spędził sezon 2022 w Fogo Unii Leszno, a Duńczyk był zawodnikiem innego pierwszoligowego klubu, ROW-u Rybnik.

Obaj zawodnicy przywitali się z kibicami bydgoskiego klubu we wpisach, jakie zamieścili na swoich profilach w mediach społecznościowych. – Cieszę się z powrotu do Polonii, dam z siebie wszystko, abyśmy osiągnęli nasz cel w 2023 – napisał Bellego. Francuski zawodnik podziękował jednocześnie Fogo Unii Leszno za szansę, jaką otrzymał w tym roku na starty w PGE Ekstralidze. – Nauczyłem się bardzo dużo w tym roku i to doświadczenie chcę wykorzystać w przyszłości – nadmienił żużlowiec.

 

– Polonia Bydgoszcz 2023. Znamy cel, zróbmy to – takim krótkim wpisem przywitał się z bydgoskimi kibicami Lyager. Duńczyk już w 2020 i 2021 roku jeździł w klubie ze Sportowej 2 i cieszył się dużą sympatią kibiców. W 2022 roku zanotował jedenastą średnią biegopunktową w całej lidze.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie sezonu klub ogłosił przedłużenie kontraktów z dwójką liderów: Duńczykiem Kennethem Bjerre oraz młodzieżowcem Wiktorem Przyjemskim. Niedawno także Abramczyk Polonia poinformowała, że w jej barwach w nowym sezonie jeździć będzie także inny Duńczyk Benjamin Basso. Wiele wskazuje na to, że krajowym seniorem będzie Daniel Jeleniewski, a zawodnikiem U-24 Szymon Szlauderbach. Klub informuje, że na początku listopada będzie znany cały skład na nadchodzące rozgrywki.

Bellego i Lyager przywitali się z kibicami Polonii. "Znamy cel. Zróbmy to"
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
3 miesięcy temu

Jeszcze dobrego mlodziaka potrzeba, żeby Wiktor miał równego sobie kolegę. Który zrobi chociaż 5-6 punktów na mecz.

Last edited 3 miesięcy temu by Janek