Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Benedykt Leszczyński nie wystartuje w wyborach do Rady Gminy Osielsko. Chce spróbować swoich sił w powiecie

Dodano: 29.02.2024 | 11:50

Na zdjęciu: Benedykt Leszczyński był przez 31 lat przewodniczącym Rady Gminy Osielsko

Fot. IN / BiP Osielsko

Benedykt Leszczyński oficjalnie poinformował, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Gminy Osielsko. Przez 31 lat był jej przewodniczącym.

Leszczyński o swojej decyzji poinformował na łamach „Panoramy Osielska” – pisma redagowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku. – Rada Gminy Osielsko potrzebuje ludzi młodych, wykształconych i zaangażowanych w dalszy pomyślny rozwój naszego samorządu – mówi na łamach „Panoramy” Benedykt Leszczyński. – W obecnym składzie Rady są takie osoby, które w ostatniej wydłużonej kadencji pokazały, że można im zaufać. Ja postanowiłem realizować kolejny projekt i wesprzeć listę do Rady Powiatu. Powiat to też gmina Osielsko to sprawy, które wymagają pilnego załatwienia o czym sygnalizują mieszkańcy na zebraniach wiejskich i radni na sesjach – dodaje.

„Uczestniczyłem w około 224 sesjach”

Samorządowiec w „Panoramie Osielska” wspomina też początki swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności. – Od 31 lat, tj. od kwietnia 1993 roku jestem Przewodniczącym Rady Gminy Osielsko, jako trzecim w okresie od 1990 roku – wspomina. – Pierwszym był również mieszkaniec sołectwa Żołędowo Paweł Juszczak w okresie 1990 – 1991, a drugim ś. p. Mariusz Bręczewski w latach 1991 -1993 mieszkaniec sołectwa Osielsko. Dodam, że gmina Osielsko miała w tym okresie dwóch wójtów, tj. Grzegorza Pilarskiego mieszkańca sołectwa Niemcz w latach 1990 – 1996 i obecnego Wójta Wojciecha Sypniewskiego od 1996 roku, wtedy mieszkańca Osielska. Wówczas to Rada Gminy wybierała wójta oraz zarząd gminy. Średnio w okresie roku zwołanych jest 7 Sesji zatem w okresie 32 lat uczestniczyłem w około 224 sesjach. W początkowym okresie funkcjonowania samorządu gminy, sesje trwały do godzin wieczornych. Był to czas kiedy budżet gminy był w stanie krytycznym, nie starczało środków na funkcjonowanie oświaty, utrzymanie dróg. Rada musiała podejmować trudne do akceptacji przez mieszkańców decyzje o wyłączeniu oświetlenia ulicznego, likwidacji przedszkola w Maksymilianowie oraz głosowano nad zamknięciem szkoły podstawowej w Niemczu, a teraz pilnie potrzebna jest rozbudowa. Zmiana wójta gminy w roku 1996 oraz uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Niemczu i Osielsku spowodowały, że rozpoczął się dynamiczny rozwój gminy i trwa do dzisiaj – dodaje.

Rada Powiatu Bydgoskiego

Zdaniem Benedykta Leszczyńskiego Gmina Osielsko w chwili obecnej rozwija się dobrze. Świadczą o tym kolejne rankingi krajowe i wojewódzkie. Teraz przed samorządowcem kolejne wyzwanie – start w wyborach do Rady Powiatu Bydgoskiego. Wybory odbędą się 7 kwietnia br.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments