Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBeniaminek piłkarskiej ekstraligi wznowił treningi. I dokonał sporych zmian w składzie [ZDJĘCIA]
KKP Bydgoszcz - start przygotowań do sezonu 2019-2020_ AR (19)
07.07.2019 | 11:31

Beniaminek piłkarskiej ekstraligi wznowił treningi. I dokonał sporych zmian w składzie [ZDJĘCIA]

Przygotowania do nowego sezonu, bydgoski zespół rozpoczął na początku lipca.

Na zdjęciu: Piłkarki KKP mają za sobą już pierwsze treningi w letnim okresie przygotowawczym.

Fot. Aleksander Ryska

Piłkarki KKP Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu ligowego. W zespole z grodu nad Brdą na razie sporo zmian kadrowych.

Z bydgoskim klubem pożegnały się cztery zawodniczki. To Jessie Vilkofsky, Natalia Makowska, Edyta Sobczyk i Wiktoria Zielińska. Ta pierwsza po zakończonym sezonie wróciła za ocean, zaś trzy kolejne postanowiły wziąć rozbrat z futbolem i skupić się na pracy zawodowej. – Takie decyzje nie są łatwe, ale, Niestety w życiu przychodzi taki moment, że trzeba na chwilę odpuścić i zająć się dorosłym życiem – napisała w komentarzu (pisownia oryginalna) na profilu KKP Bydgoszcz Natalia Makowska.

Cieszę się, że mogłam być częścią drużyny w tym ważnym momencie jakim było ponowne zdobycie ekstraligi. Wierzę, że dziewczyny i zarząd sobie poradzą i w Bydgoszczy zobaczymy futbol na wysokim poziomie

– dodała. Włodarze KKP nie próżnują i do drużyny już dołączyło pięć nowych zawodniczek. Pierwszą z nich została grająca na pozycji środkowej pomocnik Aleksandra Sudyk, która ostatnio występowała w barwach Olimpii Szczecin. Siłę ofensywną beniaminka ekstraligi wzmocniły Martyna Boguszyńska (Kotwica Kórnik) i Klaudia Szymczak (Unifreeze Górzno), a do środka pola pozyskano jeszcze 17-letnią Agnieszkę Garbowską, występującą dotąd we Włókniarzu Białystok. W ostatnich dniach KKP potwierdziło jeszcze pozyskanie pomocnik Kai Dziergas.

Zmiana nastąpiła także w sztabie szkoleniowym. Drużynę nadal prowadzić będzie Adam Góral, ale jego asystentem w nadchodzącym sezonie będzie Maciej Mrozik. Fizjoterapeutą zespołu będzie Aleksander Ryska. Niebawem KKP ma podać plan sparingów w letnim okresie przygotowawczym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści