Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBestialsko skatował psa. Teraz może być wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania
Bartosz Donarski Chełmża poszukiwany
06.03.2018 | 07:25

Bestialsko skatował psa. Teraz może być wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania

Trop w sprawie poszukiwanego prowadzi zagranicę.

Na zdjęciu: Poszukiwany 30-latek może ukrywać się w Szkocji.

Fot. KWP Bydgoszcz

Niewykluczone, że śledczy z regionu będą wnioskowali o wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania 30-letniego Bartosza Donarskiego.

W sobotę informowaliśmy o tym, że mężczyzna w bestialski sposób skatował czteromiesięcznego psa. Lista obrażeń doznanych przez szczeniaka Fijo jest ogromna. To wybite zęby, połamane żebra, krwiaki na kręgosłupie, stłuczony rdzeń kręgowy, uszkodzona miednica i niedowład łap. Szczeniak przeszedł operację w jednej z klinik w Czechach. Tymczasem za 30-latkiem na razie wystawiono list gończy.

Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że śledczy z prokuratury w Toruniu, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie, będą wnioskowali o wystawienie za poszukiwanym Europejskiego Nakazu Aresztowania. – Informacje o miejscu pobytu mężczyzny są przez nas weryfikowane – tłumaczy Marcin Licznerski z toruńskiej prokuratury. A z najnowszych sygnałów wynika, że mężczyzna może przebywać na terenie Szkocji.

Mężczyźnie postawiony ma być zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do trzech lat więzienia.


Powiązane treści