Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bezbłędny Wiktor Przyjemski ze złotem mistrzostw świata!

Dodano: 11.08.2023 | 19:42

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski nie znalazł w piątek pogromcy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiktor Przyjemski wraz z kolegami z reprezentacji Polski triumfował w Speedway of Nations 2. Młody żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz nie został pokonany przez żadnego z rywali.

Przyjemski rozpoczął zawody jako rezerwowy, ale wobec nieco słabszej dyspozycji Bartłomieja Kowalskiego od trzeciej serii pojawiał się na torze. W czterech występach w fazie zasadniczej żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz nie dał się pokonać żadnemu z rywali

W finale Polacy trafili na Duńczyków, którzy wcześniej może i nie byli efektowni, ale nie przegrali żadnego wyścigu. W decydującej gonitwie Przyjemski ruszał z pierwszego pola. Tak jak w poprzednich biegach popisał się najlepszym wyjściem spod taśmy i szybko wyszedł na podwójne prowadzenie wraz z Mateuszem Cierniakiem. Bardziej doświadczony z młodzieżowców był trochę szybszy, ale Polacy jechali zespołowo i pewnie pokonali Duńczyków.

Speedway of Nations 2 to obecne drużynowe mistrzostwa świata juniorów, a więc impreza od lat zdominowana przez Polaków. Wystarczy powiedzieć, że od 2005 roku w 19 rozegranych edycjach Polacy triumfowali 16 razy. Dla Przyjemskiego to drugi złoty medal w tych rozgrywkach. Młody żużlowiec ma na swoim koncie także triumfy w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów oraz Mistrzostwach Europy Par Juniorów.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
9 miesięcy temu

I tak trzymaj !!! Miej w sercu zawsze Bydgoszcz, a będziesz miał szacunek nad Brdą na wieki.

Włodek
Włodek
9 miesięcy temu

Brawo Wiktor. Piękna jazda!