Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 11 • L 10
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiBezczelność do kwadratu czyli kto tu rządzi?
Paweł Olszewski
10.02.2016 | 12:05

Bezczelność do kwadratu czyli kto tu rządzi?

Konstanty Dombrowicz komentuje działania posła Pawła Olszewskiego.

Na zdjęciu: Paweł Olszewski mówił o przetargu na drogę S10 podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Fot. ST

Nie udał się przetarg na dokumentację trasy s-10 z Bydgoszczy do Torunia. Inwestor przeznaczył za mało pieniędzy lub wszyscy wykonawcy oszaleli przekraczając w swych ofertach przynajmniej o 100% proponowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg kwotę zapłaty. To oczywiście dziwne. Ale jest i pokaz bezczelności. Wiceminister infrastruktury w rządzie PO Paweł Olszewski – tak rzekomo optujący za sprawami regionu w Warszawie – w czasie swego ministrowania jakoś nie znalazł czasu by się tematowi chociażby przyjrzeć, zarezerwować większe na dokumentację pieniądze. Gdzie byli jego ustosunkowani przyjaciele z PO, co załatwili w czasie, kiedy rzekomo załatwiać mogli? Teraz narzeka. Nieudany przetarg to jego zdaniem oczywiście wina PiS-u i zemsta rządzących za podskakiwanie prezydenta Bruskiego na manifestacjach KOD-u.

Poseł Olszewski, który deklarował obcięcie swej ręki w przypadku nie rozpoczęcia prac przy s-5 w roku 2011 , rękę dalej ma – robót przy trasie jak dotąd nie ma. Ot, pan poseł wtedy delikatnie mówiąc mijał się z prawdą. Teraz oprócz mijania się z prawdą demonstruje bezczelność.

Pan prezydent Bruski wymienił podczas spotkania z posłami i prasą całą listę spraw do załatwienia z nowym rządem PiS-u – dodając, że on może tylko prosić. Pewnie robi to w podskokach podczas antyrządowych manifestacji. Miał pan Bruski podobno cudowny telefon do ustosunkowanych przyjaciół z PO zlokalizowanych w Warszawie. Łącze telefoniczne jednak musiało być nieustająco zajęte bo żaden z wymienionych , a aktualnych podczas rządów PO problemów załatwiony nie został : ani Zarząd Dorzecza Wisły, ani tak do końca sprawa delegatury CBA, ani Sąd Apelacyjny, ani Centrum Kongresowe na Placu Teatralnym , ani pieniądze na adaptację Młynów Rothera. To taka lista jego własnych – jako prezydenta Bydgoszczy – zaniedbań , która to lista teraz ma być alibi dla pana Bruskiego – oto PiS nie pomaga.

Jak powiedział pan poseł – jest w kontakcie z panem prezydentem i zadeklarował (pan poseł) z budżetu Bydgoszczy możliwość wyasygnowania miliona złotych na drogową dokumentację na s-10. I kto tu, tu w Bydgoszczy rządzi? Teraz odpowiedź jest jasna. Poseł Olszewski. Oto nasz prawdziwy prezydent.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści