Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 6 • L 4
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBezpieczeństwo pieszych i przedłużenie linii tramwajowej. Są propozycje zmian na Nakielskiej.
Ulica Nakielska Bydgoszcz
13.12.2016 | 17:21

Bezpieczeństwo pieszych i przedłużenie linii tramwajowej. Są propozycje zmian na Nakielskiej.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zajęło stanowisko w sprawie ulicy Nakielskiej.

Na zdjęciu: Ulica Nakielska ma doczekać się remontu. Termin jest jednak nieznany.

Fot. Pit1233/wikipedia (wolna licencja)

Ulica Nakielska jest kręgosłupem komunikacji na osiedlach Miedzyń i Prądy – pisze Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy. I proponuje rozwiązania, które pomogłyby usprawnić ruch na jednej z najważniejszych arterii miasta.

Zdaniem stowarzyszenia bezpieczeństwo pieszych na ul. Nakielskiej mogłyby poprawić trzy działania – montaż lamp doświetlających przejścia,  budowa przystanku wiedeńskiego Nakielska/Stawowa wraz z elementami spowalniającymi ruch oraz wzmożenie kontroli policyjnych. Obecnie funkcjonariusze najczęściej stoją bowiem w pobliżu ogródków działkowych, gdzie jest stosunkowo bezpiecznie.

Zobacz także: Rozkład jazdy już na MetropoliaBydgoska.pl

Działacze SnrRTP odnieśli się też do planów remontu ul. Nakielskiej od wiaduktu kolejowego do ulicy Łochowskiej. – „Naszym zdaniem ulica Nakielska powinna zostać poszerzona w tym  miejscu o środkowy pas do skrętów w lewo, którego brak jest przyczyną powstawania zatorów drogowych na tym odcinku. Pas do skrętów w lewo w miejscu przejść dla pieszych zamieniałby się w bezpieczną wysepkę, ułatwiającą przejście na drugą stronę ulicy” – czytamy w opublikowanym w poniedziałek tekście.

Czytaj także: Kolejna dyskusja o SKM. Ale pieniędzy na nią znowu nie będzie

Stowarzyszenie jest też przeciwne budowie w ciągu ulicy Nakielskiej drugiej jezdni, która „zmniejszałaby poczucie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zachęciłaby kierowców do przekraczania prędkości”. Docelowo, zdaniem SnrRTP, ulica Nakielska miałaby pełnić funkcję bardziej lokalną, a głównymi arteriami prowadzącymi z Bydgoszczy na zachód powinny być Szubińska i Grunwaldzka, którą także czeka remont. Kolejną propozycją jest przedłużenie linii tramwajowej do ul. Plażowej (z możliwością rozbudowy w kierunku Osowej Góry), przy której znalazłyby się parking Park&Ride oraz stacja roweru miejskiego. Stowarzyszenie postuluje też budowę nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych.


Powiązane treści