Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale,,Taxi na aplikację” pod lupą bydgoskich służb. Jeden z kierowców miał maczetę [ZDJĘCIA]
15.04.2024 | 13:44

,,Taxi na aplikację” pod lupą bydgoskich służb. Jeden z kierowców miał maczetę [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Taksówki zamawiane przez aplikacje pod lupą bydgoskich policjantów. Podczas akcji „Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację” mundurowi sprawdzali wymagane podczas kontroli dokumenty, stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierujących oraz ich trzeźwość. Jeden z kierowców przewoził maczetę oraz pałkę teleskopową. 

W ubiegły piątek (12 kwietnia), policjanci z bydgoskiej  drogówki wraz z inspektorami z Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej prowadzili na terenie Bydgoszczy wspólne działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację”.

Podczas działań, mundurowi sprawdzali m.in. wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierujących oraz ich trzeźwość. Sprawdzani kierowcy to osoby, które świadczą usługi przewozu taksówką za opłatą, która ustalana jest na podstawie wybranej aplikacji. Celem akcji przede wszystkim była poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z przewozu taksówkami oraz wyeliminowanie nieuczciwych przewoźników, którzy wykonują tego typu usługi bez wymaganych dokumentów.

,,Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację” – rezultaty akcji

W ramach akcji ,, Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację” policjanci skontrolowali 27 pojazdów. Podczas działań jeden z kierowców okazał się być pod wpływem środka odurzającego. Natomiast w czasie dalszych czynności, u kolejnego kierującego odkryto zakazane substancje. Mężczyzna przewoził również maczetę i pałkę teleskopową, która mogłaby służyć do popełnienia czynów zabronionych. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

CZYTAJ TAKŻE: Trzymiesięczny areszt za posiadanie 2,5 kilograma narkotyków. Bydgoszczanin zatrzymany

Podczas kontroli okazało się również, że jedna ze sprawdzanych osób przebywała w naszym kraju nielegalnie i jej pobyt na terenie RP był niepożądany. Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie wydano wobec niego decyzję o zobowiązaniu do wyjazdu z naszego kraju.

Mundurowi wszczęli także dwa postępowania administracyjne w oparciu o Ustawę o transporcie drogowym. Ujawnili również w jednym przypadku brak wymaganego wyposażenia oraz dokumentów. W wyniku odkrycia tylu nieprawidłowości funkcjonariusze z pewnością będą wykonywać takie kontrole cyklicznie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 miesiąc temu

Zdziwieni chyba nie jesteście, ale wiadomo jest taniej, czy bezpieczniej…….

Wodkateam
Wodkateam
1 miesiąc temu

Jest taniej i bezpieczniej. Byle pijak nie zaatakuje kierowcy, kierowca obroni klientów przed pijakami.

zzz
zzz
1 miesiąc temu

Z tym taniej to bym nie przesadzał. Tak, jak ma sie kupon i nie są to godziny szczytu to jest tanio, ale w normalnej cenie i w godzinach dużej popularności to ceny są wyższe niż normlanych taksówek i to sporo.

Tomik
Tomik
1 miesiąc temu

Taksówkarz – oprócz pałki teleskopowej i maczety – miał ze sobą również penisa który mógłby służyć do popełnienia czynów zabronionych. Co za pierdoły pisze Julia J. A od kiedy nie wolno posiadać pałki teleskopowej i maczety? To tylko w putinowskiej Rosji są przedmioty zakazane.

Leonard Borowski
Leonard Borowski
1 miesiąc temu

Spokojnie, to jest tylko skutek szemranych działań dotychczas bezkarnie bezkonkurencyjnego (bo ustawowo zwolnionego z haraczu na ZUS) gangu w przeszłości w dużej części zwykłych nierobów – stosunkowo młodych emerytów na bizantyjskim utrzymaniu bezczelnie okradanych obywateli….Po prostu taksówki na aplikację wielu służbowym tępym ryjom solą w oku… W blokowiskach chronicznie brakuje miejsc postojowych. Na „starych” Kapuściskach jest to szczególnie widoczne. Postój taksówek przy ul. Łukasiewicza świeci pustkami Za to po drugiej stronie tej ulicy auta mieszkańców są stłoczone non stop. Kilka lat temu późnym wieczorem po powrocie z pracy zaparkowałem auto na końcówce tego pustego postoju. Kiedy następnego dnia przed południem… Czytaj więcej »

Norbert
Norbert
1 miesiąc temu

Miał maczetę w razie gdyby trafił mu się kurs do Afryki. Co w tym dziwnego? ????

zdzich klops
zdzich klops
1 miesiąc temu

Podziwiam te pijane Julki, które w weekend wracają na pół przytomne w nocy do domu i dla zaoszczędzenia 3zł wolą jechać Bolcem z naćpanym Ukrem czy niepewnym Gruzinem, zamiast z trzeżwym Polakiem licencjonowaną taksówką…
No ale to już taki jest poziom umysłowy tępej młodzieży, która woli ryzyko z naćpanym dalekowschodnim dzikusem, zamiast kurs z licencjonowanym Polakiem płacącym pełen ZUS i podatek…