Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBezpłatne badania dla bydgoskich seniorów. Sprawdź, gdzie odebrać zaproszenie
15.07.2021 | 11:21

Bezpłatne badania dla bydgoskich seniorów. Sprawdź, gdzie odebrać zaproszenie

Na zdjęciu: Badania będzie można realizować w Fordonie i na Szwederowie.

Fot. archiwum

Od najbliższego poniedziałku, 19 lipca bydgoszczanie, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń na bezpłatne badania. Będą one realizowane w ramach małego projektu społecznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz dodaje, że jedna osoba może otrzymać jedno zaproszenie. Liczba skierowań jest ograniczona.

Jak informuje ratusz, zaproszenia będą skierowaniem na określenie poziomu witaminy D3 25 (OH), kwasów Omega 3 i zanieczyszczenia organizmu glifosatem. – Jedna osoba może odebrać zaproszenie na oznaczenie wszystkich trzech czynników lub też wybrać tylko jeden czy dwa – dodają urzędnicy.

Zaproszenia będą imienne – przy odbiorze konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji wieku (o wydaniu skierowania decyduje rok urodzenia). Liczba zaproszeń jest ograniczona – urzędnicy przekazują, że skierowania na badanie będą ważne do 15 grudnia 2021 roku. Ich odbiór jest możliwy w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 9:00 do 12:00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 61 (Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej).

Badania będzie można wykonać w dwóch placówkach należących do Laboratorium Medycznego ALAB: w Fordonie przy ulicy Szafirowej 14 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 11:00) oraz na Szwederowie przy ulicy Lenartowicza 33-35 (od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 11:00). – W razie dodatkowych pytań informacji udzielą pracownicy Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod numerami telefonów: 52-58-59-444 oraz 52-58-58-265 w godzinach pracy urzędu – przekazuje ratusz.

Ratusz przypomina, że do końca dnia można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bdgbo.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści