Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 2 • L 0
1C
Pt
2C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBezpłatne badania wzroku w Salonie Optycznym PRO OCULO
pro oculo bydgoszcz
04.10.2019 | 15:10

Bezpłatne badania wzroku w Salonie Optycznym PRO OCULO

Na zdjęciu: Bezpłatne badania będą przeprowadzane 8 i 15 października, w godz. 10.00–18.00 w Salonie Optycznym PRO OCULO przy ul. Gdańskiej 140 w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

Sprawdź swój wzrok bezpłatnie w Salonie Optycznym PRO OCULO Salon Optyczny!

PRO OCULO dołącza do ogólnopolskiej akcji bezpłatnych przesiewowych badań wzroku, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki. Badania zostaną przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Wzroku, który jest cyklicznie świętowany na całym świecie i ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia i chorób oczu.

Dlaczego Światowy Dzień Wzroku jest tak ważny? W około 80% przypadków utraty widzenia można uniknąć z odpowiednio wcześniej postawioną diagnozą i w porę rozpoczętym leczeniem. Wystarczy regularnie (minimum raz na dwa lata) kontrolnie badać swój wzrok i namawiać do tego najbliższych. Światowy Dzień Wzroku to czas, w którym wielu specjalistów zajmujących się ochroną wzroku zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskich przesiewowych badaniach wzroku. W tym roku Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest na całym świecie 10 października, a jego hasło przewodnie brzmi: Wzrok przede wszystkim!

Czym jest przesiewowe badanie wzroku? To krótkie badanie, dzięki któremu wykryć można nieprawidłowości w układzie wzrokowym (np. wadę wzroku, zaburzenia widzenia obuocznego). Celem badania nie jest dobór korekcji okularowej, tylko sprawdzenie, czy jest taka potrzeba.

Bezpłatne badania będą przeprowadzane 8 i 15 października, w godz. 10.00–18.00 w Salonie Optycznym PRO OCULO przy ul. Gdańskiej 140 w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkie osoby od 16. roku życia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod numerem: 536 338 338. Zachęcamy bydgoszczan do zapisania się i skorzystania z tej okazji oraz do regularnego badania wzroku. Więcej informacji o akcji: http://sdw.ptoo.pl/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści