Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBezpłatne badanie wzroku. Salon optyczny PRO OCULO zaprasza
okulary, optyk - freeimaes
17.01.2020 | 21:07

Bezpłatne badanie wzroku. Salon optyczny PRO OCULO zaprasza

Na zdjęciu: Około 80% przypadków utraty widzenia można uniknąć z odpowiednio wcześniej postawioną diagnozą i w porę rozpoczętym leczeniem.

Fot. freeimages

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy wraz z początkiem nowego roku postanowili zadbać lepiej o swoje zdrowie. – Do końca stycznia wszystkie bydgoskie babcie i dziadkowie oraz osoby po 50. r. życia mogą zbadać bezpłatnie ostrość swojego wzroku – informuje PRO OCULO.

Na czym polega badanie ostrości wzroku? To krótkie podstawowe badanie, przeprowadzane przez optometrystę. Test ostrości wzroku z dali polega na ocenie tego, jak siatkówka postrzega dwa oddzielne punkty położone w bezpośredniej odległości od siebie, czyli jaką ma rozdzielczość. Badanie ostrości wzroku z bliży natomiast ocenia widzenie z odległości 30 cm, czyli np. możliwość swobodnego czytania.

Celem badania nie jest dobór korekcji okularowej, tylko sprawdzenie, czy jest w ogóle taka potrzeba. Pozwala także na wczesne rozpoznanie chorób oczu w ich początkowym stadium.

Pamiętajmy, że około 80% przypadków utraty widzenia można uniknąć z odpowiednio wcześniej postawioną diagnozą i w porę rozpoczętym leczeniem. Wystarczy regularnie kontrolować swój wzrok i namawiać do tego najbliższych. Osoby po 50. r. życia powinny raz na rok zbadać swój wzrok – wyjaśniają w salonie optycznym PRO OCULO mieszczącym się przy ul. Gdańskiej 140.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem: 536 338 338.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści