Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBezpłatnie zbadasz serce w Auchan Bydgoszcz
CHAuchanBydgoszcz_Dzień na zdrowie_1200x800
13.01.2016 | 09:57

Bezpłatnie zbadasz serce w Auchan Bydgoszcz

Zrobisz zakupy i badanie EKG, pomiar ciśnienia, oznaczysz poziom cholesterolu we krwi, jak również skorzystasz z porady dietetyka.

Na zdjęciu: Warto skorzystać z akcji w Auchan. Przecież tu chodzi o Twoje zdrowie.

Fot. Materiały organizatora

Każdy moment jest odpowiedni, żeby zacząć dbać o swoje serce. Już w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz serce”. 16 stycznia w godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie galerii handlowej Auchan będzie można wykonać badanie EKG, pomiar ciśnienia, oznaczyć poziom cholesterolu we krwi, jak również skorzystać z porady dietetyka.

Bezpłatne badania kardiologiczne pod hasłem „Teraz serce”, które odbędą się w galerii handlowej Auchan, adresowane są do wszystkich osób pełnoletnich i będą przeprowadzane w specjalnie wydzielonych stanowiskach na terenie galerii handlowej. Po rejestracji pacjent będzie mógł nieodpłatnie wykonać badanie poziomu cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, obliczyć wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) oraz przejść badanie EKG. Wyniki badań EKG będą niezwłocznie przesyłane do Centrum Monitoringu Kardiologicznego, gdzie dyżurujący lekarz kardiolog będzie je interpretował. Po kilku minutach pacjent otrzyma wydruk elektrokardiogramu wraz z opisem i dalszymi zaleceniami.

Podczas akcji każdy zainteresowany będzie mógł także nieodpłatnie skonsultować się z dietetykiem i zaplanować korzystną dla układu krążenia dietę.

Bezpłatne badania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz serce”, organizowanej przez Telemedycynę Polską S.A. odbędą się 16 stycznia 2016 r. w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Celem ogólnopolskiej kampanii „Teraz serce” jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i wysokiego poziomu cholesterolu. Te schorzenia są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów. Kampania ma na celu pokazanie, jak ważną dla zdrowia rolę odgrywa profilaktyka, aktywny styl życia oraz odpowiednia dieta. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.terazserce.pl

 


Powiązane treści