Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiała Sobota w Centrum Onkologii
Centrum Onkologii Bydgoszcz
02.02.2018 | 10:36

Biała Sobota w Centrum Onkologii

Na zdjęciu: Biała Sobota, to okazja do zrobienia darmowych badań.

Fot. Stanisław Gazda

Centrum Onkologii w Bydgoszczy organizuje tzw. Drzwi Otwarte. W sobotę 3 lutego w godzinach 9:00 – 13:00 będzie wykonywana dermatoskopowa ocena znamion skóry, kobiety w wieku 50 – 69 lat będą mogły wykonać przesiewowe badania mammograficzne, dodatkowo będą wykonywane pomiary glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego.

Podczas Białej Soboty będzie czynna rejestracja do badań kolonoskopowych. Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Sanepid i ZUS przygotują specjalne stanowiska informacyjne.

Dzień Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest odpowiedzią na Apel Polskiej Unii Onkologii i jest związany ze zbliżającym się 18. Dniem Walki z Rakiem. Wszyscy chętni mogą przybyć w sobotę między godziną 9.00 – 13.00 do Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia bez wcześniejszej rejestracji.

Plan działań w ramach Dnia Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii w Bydgoszczy w dniu 03.02.2018r., w godzinach 09.00 – 13.00, w związku ze zbliżającym się 18. Światowym Dniem Walki z Rakiem:

1. Przesiewowe badania mammograficzne (kobiety w wieku 50 – 69 lat, raz na 2 lata).
2. Pomiar poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi – Stowarzyszenie Diabetyków w Świeciu.
3. Ewentualny pomiar masy i składników ciała (współpraca z pozyskanym podmiotem zewnętrznym ).
4. Dermatoskopowa ocena znamion skórnych – dr n. med. Tomasz Mierzwa.
5. Rejestracja do badań kolonoskopowych.
6. Stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia – możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), informacje o programach profilaktycznych.
7. Stanowisko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – m.in. pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, profilaktyka uzależnień.
8. Stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – m.in. świadczenia krótkoterminowe (zasiłki chorobowe, opiekuńcze i świadczenia rehabilitacyjne) oraz długoterminowe (renty, emerytury), możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).


Powiązane treści