Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -2 • L -3
-13C
Nd
-12C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaBiałe Błota chcą debaty kandydatów. MetropoliaBydgoska.pl ją przeprowadzi!
BIAŁE BŁOTA_Urząd Gminy2_SG (7)
24.10.2018 | 09:27

Białe Błota chcą debaty kandydatów. MetropoliaBydgoska.pl ją przeprowadzi!

Na zdjęciu: W urzędzie gminy już niedługo będzie rządził nowy wójt.

Fot. SG

Białe Błota wybiorą nowego wójta gminy w II turze. Zanim mieszkańcy wskażą Magdalenę Maison lub Dariusza Fundatora, chcieliby zapoznać się z propozycjami i wizją kandydatów. MetropoliaBydgoska.pl zamierza im to umożliwić.

W niedzielnym głosowaniu Magdalena Maison zdobyła 46,3% głosów. Drugi był Dariusz Fundator, notując poparcie 36%, zaś z nadziejami na objęcie stanowiska pożegnał się już trzeci z kandydatów, Henryk Sykut, który przekonał 17,7% wyborców. Komitet Magdaleny Maison uzyskał też najwięcej mandatów w radzie gminy – 10. Sześć trafiło do komitetu Dariusza Fundatora, a 5 – komitetu Henryka Sykuta.

Druga tura odbędzie się w niedzielę, 4 listopada. Mieszkańcy Białych Błot na forach internetowych przedstawili potrzebę wysłuchania kandydatów podczas debaty. Taką sytuacją zgłaszali do nas także Czytelnicy. Na jednej z facebookowych grup odbywa się głosowanie, w którym przytłaczająca większość biorących udział (w chwili pisania tekstu ponad 180 ze 190 użytkowników) opowiada się za potrzebą organizacji debaty. – Sama chciałabym poznać bliżej kandydatów na wójta, aby móc świadomie decydować – pisze pani Agnieszka.

MetropoliaBydgoska.pl może przeprowadzić taką debatę. Spotkanie mogłoby odbyć się w najbliższą niedzielę, 28 października, w godzinach popołudniowych. Debata byłaby otwarta dla mieszkańców, a popołudniowa pora w weekend pozwoli im uniknąć kolizji terminu z obowiązkami zawodowymi. Dziś kandydaci zostali zaproszeni, a w przypadku wyrażenia chęci uczestnictwa zostaną poinformowani o proponowanym przebiegu i scenariuszu debaty. O tym, czy będą zainteresowani, będziemy Państwa informować.


Powiązane treści