Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 12 • L 11
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiWydarzeniaBiałe Błota: III Ogólnopolski Bieg Niezłomnych uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
Wyklęci Białe Błota_1200x800
08.02.2016 | 13:17

Białe Błota: III Ogólnopolski Bieg Niezłomnych uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

Bieg wystartuje w samo południe.

Na zdjęciu: Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białych Błotach, za sprawą imprez towarzyszących, będą mieć charakter lokalny, wojewódzki i ogólnopolski.

Fot. plakat

28 lutego 2016 roku w Białych Błotach, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, znajdą się imprezy o charakterze wojewódzkim i ogólnopolskim.

Pierwszy z elementów uczczenia Żołnierzy Wyklętych będzie miał miejsce w Trzcińcu, gdzie o godzinie 9.00 przy Alei Żołnierzy Wyklętych nastąpi sadzenie 20 Dębów Pamięci. Godzinę później, w Białych Błotach, w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, odprawiona zostanie msza święta. Po niej, o godzinie 10.45 wystartują biegacze uczestniczący w Mistrzostwach Województwa-Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych, a o godzinie 11.00 odbędzie się Apel Pamięci, pod Pomnikiem Powstańców Antykomunistycznych, przed gimnazjum im. M. Rejewskiego w Białych Błotach. W samo południe nastąpi start do III Ogólnopolskiego Biegu Niezłomnych, po którym przewidziano część artystyczną w Auli Gimnazjum Publicznego (godz.12.15) oraz dekorację sportowców uczestniczących w III Ogólnopolskim Biegu Niezłomnych.


Powiązane treści