Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Białe Błota: III Ogólnopolski Bieg Niezłomnych uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 08.02.2016 | 13:17

Bieg wystartuje w samo południe.

Na zdjęciu: Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białych Błotach, za sprawą imprez towarzyszących, będą mieć charakter lokalny, wojewódzki i ogólnopolski.

Fot. plakat

28 lutego 2016 roku w Białych Błotach, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, znajdą się imprezy o charakterze wojewódzkim i ogólnopolskim.

Pierwszy z elementów uczczenia Żołnierzy Wyklętych będzie miał miejsce w Trzcińcu, gdzie o godzinie 9.00 przy Alei Żołnierzy Wyklętych nastąpi sadzenie 20 Dębów Pamięci. Godzinę później, w Białych Błotach, w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, odprawiona zostanie msza święta. Po niej, o godzinie 10.45 wystartują biegacze uczestniczący w Mistrzostwach Województwa-Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych, a o godzinie 11.00 odbędzie się Apel Pamięci, pod Pomnikiem Powstańców Antykomunistycznych, przed gimnazjum im. M. Rejewskiego w Białych Błotach. W samo południe nastąpi start do III Ogólnopolskiego Biegu Niezłomnych, po którym przewidziano część artystyczną w Auli Gimnazjum Publicznego (godz.12.15) oraz dekorację sportowców uczestniczących w III Ogólnopolskim Biegu Niezłomnych.