Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szkoły z gminy Białe Błota z dofinansowaniem rządowym. Zakupiły nowy sprzęt dla uczniów

Dodano: 11.01.2022 | 13:50

Na zdjęciu: Szkoły podstawowe z terenu gminy Białe Błota (wśród nich m.in. szkoła im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach) otrzymały dofinansowanie z rządowego programu na zakup nowego sprzętu dla uczniów.

Fot. Archiwum

Trzy szkoły podstawowe z terenu gminy Białe Błota otrzymały dofinansowanie na wyposażenie placówek w pomoce dydaktyczne. – Środki trafiły w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości! – informują gminni urzędnicy.

W sumie dla placówek z terenu gminy Białe Błota przekazano dofinansowanie w wysokości blisko 744,4 tysięcy złotych. Najwyższą kwotę – 418,5 tys. zł przekazano dla Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. 255,9 tys. zł przyznano Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, a 70 tys. zł – Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach.

Za przyznane dofinansowanie – jak informują urzędnicy z Białych Błot – szkoły jeszcze przed końcem 2021 roku – kupiły część sprzętu na wyposażenie placówek. – Nowe pomoce dydaktyczne będą do dyspozycji uczniów już po rozpoczęciu nauki w trybie stacjonarnym – przekazuje Urząd Gminy Białe Błota. Kolejna część zakupionego sprzętu ma do szkół trafić w najbliższym czasie.


CZYTAJ WIĘCEJ: Strażacy z Białych Błot podsumowali 2021 rok. „Był to pracowity rok dla naszej jednostki”


W sumie – jak wyjaśniają urzędnicy – w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który realizuje resort edukacji i nauki we współpracy z Centrum GovTech, do szkół w całym kraju trafiło wsparcie finansowe w wysokości ponad miliarda złotych. – Zamiarem autorów programu jest, by uczniowie mogli uczyć się przez eksperymentowanie, zdobywając w ten sposób pełną wiedzę opartą o praktyczne umiejętności – precyzują i wyjaśniają działania programu: – Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Projekt resortu edukacji i nauki ma również sprzyjać budowaniu wśród uczniów wszystkich szkół podstawowych   kompetencji przyszłości, w obszarze tzw. kierunków STEAM. Zaliczają się do nich: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka, stanowiąc spójną całość w procesie kształcenia.

Zakup wyposażenia dla gminnych szkół pokrywają w stu procentach fundusze z rządowego programu.

0 0 votes
Article Rating
Szkoły z gminy Białe Błota z dofinansowaniem rządowym. Zakupiły nowy sprzęt dla uczniów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments