Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
44% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiałe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]
swieta_2015_prognoza
24.12.2015 | 01:32

Białe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]

Synoptycy nie pozostawiają złudzeń - tegorocznym Świętom Bożego Narodzenia będzie towarzyszyła aura odpowiadająca raczej Wielkanocy.

Na zdjęciu: Śniegu ani na Starym Rynku, ani w innych rejonach Bydgoszczy w najbliższych dniach nie uświadczymy.

Fot. Bogusław Białas

Temperatura – raczej wiosenna, jeśli opady – to raczej deszczu niż śniegu – taką pogodę na nadchodzące dni przewidują meteorolodzy. A to złe wiadomości nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy – na towarzyszący świętom śnieg nie mamy co liczyć.

Wszelkie wątpliwości rozwiewa już prognozowana temperatura. W czwartek wyniesie ona siedem stopni Celsjusza, w piątek i sobotę może sięgnąć nawet dziesięciu. Jedynie w ostatni dzień obecnego tygodnia słupki rtęci mogą dotrzeć jedynie do progu dwóch stopni. Ale, co ciekawe, nawet wtedy nie ma co liczyć na nocne opady białego puchu i znaczący spadek temperatury – ta wciąż ma być dodatnia.

Zdaniem specjalistów, nie tylko czas świąt, ale cały okres świąteczno-noworoczny będzie upływał pod znakiem temperatur dochodzących do wspomnianych dziesięciu stopni. Pojawią się przelotne opady, ale z nieba spadnie raczej deszcz niż śnieg. Wiatr będzie słaby bądź umiarkowany – ma wiać głównie z kierunku zachodniego bądź południowo-zachodniego i osiągać średnią prędkość nieprzekraczającą 20 kilometrów na godzinę.


Powiązane treści