Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 16 • L 12
23C
Pon
26C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
23C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiałe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]
swieta_2015_prognoza
24.12.2015 | 01:32

Białe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]

Synoptycy nie pozostawiają złudzeń - tegorocznym Świętom Bożego Narodzenia będzie towarzyszyła aura odpowiadająca raczej Wielkanocy.

Na zdjęciu: Śniegu ani na Starym Rynku, ani w innych rejonach Bydgoszczy w najbliższych dniach nie uświadczymy.

Fot. Bogusław Białas

Temperatura – raczej wiosenna, jeśli opady – to raczej deszczu niż śniegu – taką pogodę na nadchodzące dni przewidują meteorolodzy. A to złe wiadomości nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy – na towarzyszący świętom śnieg nie mamy co liczyć.

Wszelkie wątpliwości rozwiewa już prognozowana temperatura. W czwartek wyniesie ona siedem stopni Celsjusza, w piątek i sobotę może sięgnąć nawet dziesięciu. Jedynie w ostatni dzień obecnego tygodnia słupki rtęci mogą dotrzeć jedynie do progu dwóch stopni. Ale, co ciekawe, nawet wtedy nie ma co liczyć na nocne opady białego puchu i znaczący spadek temperatury – ta wciąż ma być dodatnia.

Zdaniem specjalistów, nie tylko czas świąt, ale cały okres świąteczno-noworoczny będzie upływał pod znakiem temperatur dochodzących do wspomnianych dziesięciu stopni. Pojawią się przelotne opady, ale z nieba spadnie raczej deszcz niż śnieg. Wiatr będzie słaby bądź umiarkowany – ma wiać głównie z kierunku zachodniego bądź południowo-zachodniego i osiągać średnią prędkość nieprzekraczającą 20 kilometrów na godzinę.


Powiązane treści