Bydgoszcz
14C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 16 • L 11
19C
Czw
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
23C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiało-czerwona bryła w centrum miasta. Co prezentuje?
csm_szwajcaria3_b5b90ea16c
04.04.2017 | 09:09

Biało-czerwona bryła w centrum miasta. Co prezentuje?

Zobaczyć ją można do 10 kwietnia.

Na zdjęciu: Wystawę można zobaczyć do 10 kwietnia.

Fot. UMB

Bryła, złożona z flagi Polski i Szwajcarii w kolorach białym i czerwonym, została ustawiona na Starym Rynku w Bydgoszczy. W ten sposób prezentowała jest multimedialna wystawa interaktywna dotycząca rozwoju transportu pasażerskiego i energii słonecznej. 

Ekspozycja prezentuje przykładowe projekty zrealizowane na terenie całego kraju przy wsparciu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Dotyczą one między innymi uzyskiwaniu ciepłej wody dzięki energii słonecznej, badań naukowych nad astmą, czy rozwoju transportu pasażerskiego oraz lokalnych atrakcji turystycznych.

Celem wystawy jest nie tylko pokazanie tych działań, ale również motywowanie społeczeństwa do podejmowania podobnych inicjatyw. Wybrane inwestycje można obejrzeć przez Google VR – dzięki technologii 360 stopni można przenieść się za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości na teren realizacji projektów i rozejrzeć się po okolicy. Z dwóch stron bryły wbudowane są monitory.

Wystawa prezentowana jest w naszym mieście w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Oglądać ją można jeszcze przez niecały tydzień, do 10 kwietnia br.


Powiązane treści