Bydgoszcz
17C
Opady
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 18 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaPolitykaBiałobłoccy radni będą zarabiać mniej? Jest taki pomysł
Sesja Rady Gminy Białe Błota_ SF
14.12.2018 | 11:29

Białobłoccy radni będą zarabiać mniej? Jest taki pomysł

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Czy białobłoccy radni będą zarabiać mniej?

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Powraca na nowo temat zmniejszenia wynagrodzenia finansowego radnych w gminie Białe Błota. Pomysłodawcy zwracają uwagę, że zarabiają oni zdecydowanie więcej od innych na tle województwa.

Temat wynagrodzeń radnych, jak i wójta gminy Białe Błota rozgrzewa nie tylko mieszkańców. Przypomnijmy, że na pierwszej sesji rady gminy, radni zagłosowali za obniżeniem wynagrodzenia nowego wójta Dariusza Fundatora.

Na jednej z grup zrzeszających mieszkańców gminy, pojawił się postulat, aby obniżyć wynagrodzenie zarówno radnym, jak i przewodniczącemu rady. I tak, w projekcie wyliczono również jakie kwoty mieliby zarabiać. Według tej propozycji, radny miałby zarabiać 500 zł (zamiast 905,89 zł obecnie), przewodniczący komisji stałej rady powinien otrzymywać 800 zł (wobec 1308,50 zł), a przewodniczący rady gminy – 1000 zł (obecnie ta kwota wynosi 1610, 47 zł). W jednej z ankiet, mieszkańcy gminy zdecydowanie poparli ten pomysł. – Na tle innych gmin wypadamy najbiedniej, a pieniędzy dostajecie najwięcej. To jest nie do zaakceptowania – pisze Martin Kinal, który wyliczał że na tle pozostałych gmin w regionie, radni w Białych Błotach zarabiali najwięcej (w porównaniu do tych choćby w Osielsku, Nowej Wsi Wielkiej, Sicienku czy Dobrczu).

Gdy pytamy o to, na jakim etapie jest przygotowanie projektu, jeden z jego pomysłodawców Maciej Kinal mówi nam: – Jest w trakcie przygotowania. Na razie nie wiadomo, kiedy mógłby on stanąć na sesji, bowiem na najbliższej która odbędzie się w przyszłym tygodniu poruszona ma zostać kwestia budowy kanalizacji w Łochowie i Lisim Ogonie. Zdaniem obecnych władz, ta inwestycja została źle przeprowadzona i w tej sprawie złożone zostało zawiadomienie do bydgoskiej prokuratury.


Powiązane treści