Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportBiałobłocki Bieg 3 Króli. Trwają zapisy
11.11.2016 | 09:25

Białobłocki Bieg 3 Króli. Trwają zapisy

Świętowanie na sportowo.

Na zdjęciu: Biegać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Fot. Materiały prasowe

W Święto Trzech Króli 6 stycznia 2017 roku w Białych Błotach zorganizowana zostanie druga edycją Biegu 3 Króli. Rozpoczęła się rejestracja uczestników, jednak chętni do wzięcia udziału w biegowej imprezie muszą się śpieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a osób zainteresowanych styczniowym bieganiem nie brakuje.

Bieg 3 Króli to bieg sztafetowy przełajowy, dla sztafet 3-osobowych na dystansie ok. 9 kilometrów (3 km = 1 pętla), po drogach Białych Błot o nawierzchni mieszanej (tartan, kostka brukowa i drogi leśne piaszczyste utwardzone). W biegu weźmie udział 300 osób tj. 100 3-osobowych drużyn. Każda z drużyn musi posiadać swoją unikatową nazwę, a jej członkowie muszą określić, którym z króli są, ponieważ bieg w sztafecie odbędzie się w kolejności Kacper, Melchior i na końcu Baltazar.

– Bieg 3 Króli jest swego rodzaju zabawą biegową, o której wspomnienie po pierwszej edycji jest bardzo żywe i mogło przełożyć się na niespodziewaną przez organizatora frekwencję zapisów – w dobę po uruchomieniu formularza rejestracji na bieg lista została zapełniona w połowie! – informują organizatorzy.

Biegać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Organizatorzy przewidują klasyfikację sztafetową, która wyłonić ma 4 najszybsze sztafety: męską, kobiecą, mieszaną i rodzinną. Przewiduje się także wyłonienie Króla i Królowej Biegaczy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy (numer startowy, korona, gadżety, dyplom), a ci, którzy ukończą bieg pamiątkowy medal.

Poza samym biegiem przygotowano również dodatkowe konkursy. Dla dzieci konkurs plastyczny, którego zadaniem jest wykonanie królewskiej korony. Chętni dorośli i dzieci będą mogli również podjąć się zadania wybiegania lub wychodzenia jak najdłuższej trasy z pomocą urządzenia z GPS w taki sposób, aby skonstruować swoim ruchem kształt korony, berła, zamku, królewskiego jabłka albo innych królewskich atrybutów i skojarzeń.

Zapisy trwają pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/999.html


Powiązane treści