Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaZDROWIEBiały ząbek
30.11.2017 | 11:15

Biały ząbek

Na zdjęciu: Domowe sposoby wybielania mogą zniszczyć szkliwo.

Fot. Archiwum

Uśmiech gwiazdy filmowej prawie nigdy nie jest dziełem matki natury. To wynik pracy stomatologów, ortodontów i firm produkujących środki służące do wybielania zębów.

Zęby powinny być zadbane, bez ubytków. Jednak coraz częściej chcemy, aby również były białe, przyciągały wzrok. Co ciekawe, niewiele osób wie, że naturalny kolor szkliwa nie jest śnieżnobiały. Może być mleczny, mniej lub bardziej jasny lub żółty. Oczywiście na kolor szkliwa wpływają nie tylko geny, ale również dieta, stosowane używki, leki.

W Internecie można znaleźć wiele sposobów, jak wybielić zęby w domu. Wiele z nich niestety nie tylko nie wybiela zębów, ale niszczy szkliwo. A zniszczonego szkliwa nie da się odbudować. Dlatego, jeśli ktoś marzy o białym uśmiechu, warto jest wybielić zęby u stomatologa. Czasami doskonały efekt daje zwykłe usunięcie kamienia. Specjalista może również zaproponować zastosowanie chemicznych wybielaczy, które jednak powinny zawsze być nakładane przez fachowca w jego gabinecie.

Nawet białe zęby wyglądają nieładnie, jeśli ktoś ma wadę zgryzu. Stały aparat ortodontyczny można założyć prawie w każdym wieku i jest niewiele przeciwwskazań do rozpoczęcia leczenia. Trwa ono zazwyczaj od dwóch do trzech lat. Po zdjęciu aparatu trzeba pamiętać o noszeniu przez kilka godzin na dobę tzw. retainera, czyli aparatu utrzymującego efekty leczenia.


Podobne wpisy

Powiązane treści