Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiblioteka Główna wstrzymała zapisy nowych czytelników. I informuje o utrudnieniach dla już obecnych
07.07.2017 | 15:23

Biblioteka Główna wstrzymała zapisy nowych czytelników. I informuje o utrudnieniach dla już obecnych

Problemy dotyczą przede wszystkim użytkowników wypożyczalni głównej.

Na zdjęciu: Utrudnienia w gmachu na Starym Rynku potrwają jeszcze kilka dni.

Fot. JW / archiwum

Osoby, które w tym tygodniu chciały zapisać się do biblioteki na Starym Rynku w Bydgoszczy, spotkały się z odmową ze strony pracowników placówki. Powodem takiego zachowania nie jest brak chęci pozyskania nowych czytelników, lecz reinstalacja systemu bibliotecznego Prolib.

Jak poinformowali pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, ze względu na wprowadzanie zmian w systemie, nieczynny jest katalog elektroniczny OPAC. To właśnie za jego pośrednictwem odbywa się zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie książek. Aktualnie te rzeczy, jak i zapisanie się do biblioteki, są niemożliwe. Jedynie Wypożyczalnia Fabula, Multimedia 39 oraz filie będą wypożyczać zbiory na tzw. rewers.

Utrudnienia mają potrwać do 12 lipca br. Co mają zrobić osoby, którym do tego czasu upływa termin oddania książek? – Termin zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadający na dni 3.07.-12.07. zostanie automatycznie przedłużony do 13.07.2017 r. Czytelników, którym termin zwrotu materiałów bibliotecznych przypada w tych dniach, prosimy o ich zwrot po reinstalacji – informują pracownicy biblioteki.

Ponadto na czas reinstalacji systemu wstrzymano naliczanie opłat regulaminowych w systemie bibliotecznym za przetrzymanie książek.


Powiązane treści