Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
-0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
0C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBiedroń przyjeżdża do Bydgoszczy. Będzie promował nową książkę i projekt polityczny
biedroń bydgoszcz
30.11.2018 | 17:29

Biedroń przyjeżdża do Bydgoszczy. Będzie promował nową książkę i projekt polityczny

Na zdjęciu: Robert Biedroń podczas jednego ze spotkań.

Fot. Siler/Wikimedia Commons

W poniedziałek, 3 grudnia w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie z Robertem Biedroniem. Polityk będzie promował swoją książkę „Nowy rozdział”, ale też tworzący się nowy projekt polityczny.

Były prezydent Słupska, który w tym roku zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję, od kilku miesięcy spotyka na terenie całego kraju się z osobami zainteresowanymi jego działalnością. Ma to związek z jego nowym projektem politycznym, który ma być alternatywą dla Koalicji Obywatelskiej i istniejących ugrupowań lewicowych.

– Musimy zastanowić się nad przyszłością ruchu lewicowego. Być może coś się wyczerpało i potrzebna jest nowa siła i energia. Te wybory to pokazują, że progresywni politycy zyskują. Jest ogromna przestrzeń na progresywną politykę. Sporo osób nie zagłosowało już na duopol PO-PiS. Widać ogromną przestrzeń poszukiwania czegoś nowego i to trzeba wykorzystać, zaangażować ten elektorat i pokazać nową siłę – stwierdził prezydent Słupska w rozmowie z serwisem 300Polityka po ogłoszeniu wstępnych wyników samorządowych.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Łukasz Schreiber ministrem w Kancelarii Premiera


Według planów Biedronia, nowy ruch ma najpierw wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie – w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na razie nie wiadomo, czy będzie to wspólna koalicja istniejących ugrupowań lewicowych – członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej oczekują od Biedronia jasnej deklaracji co do współpracy. Założenia nowego ruchu mają zostać przedstawione w lutym przyszłego roku – jednymi z nich mają być, ujawnione przez 300Polityka, wprowadzenie kwot płciowych oraz jawny wybór kandydatów na stanowiska kierownicze.

Jednym z elementów budowy programu przez Biedronia są spotkania z mieszkańcami różnych regionów Polski. Mają one służyć wysłuchiwaniu oczekiwań społecznych, które będą podstawą programu nowego ugrupowania. Spotkania są przygotowane przez Instytut Myśli Demokratycznej – powołane przez byłego prezydenta Słupska centrum badań i dialogu społecznego.

Bydgoskie spotkanie z popularnym politykiem ma jednak inną formułę – będzie poświęcone jego nowej książce „Nowy rozdział”, w której opisuje fundamenty swojego nowego pomysłu na polską politykę. Biedroń zawita do miasta w poniedziałek, 3 grudnia – spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 17:00 w Empiku w CH Focus Mall (Jagiellońska 47). Wstęp wolny.


Powiązane treści