Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBieg Instalatora już w niedzielę!
10.05.2017 | 14:45

Bieg Instalatora już w niedzielę!

Instalatorzy to branża bardzo aktywna sportowo.

Na zdjęciu: Bieg Instalatora odbędzie się w Bydgoszczy po raz trzeci.

Fot. mat. prasowe

Aktywni sportowo profesjonaliści z branży instalacyjnej już odliczają dni do „swojej” imprezy sportowej – Biegu Instalatora – która już po raz trzeci  odbywa się w Bydgoszczy. Zawody odbędą się 14 maja.

Instalatorzy to branża bardzo aktywna… sportowo. Już po raz trzeci w Bydgoszczy odbędzie się Bieg Instalatora – impreza łącząca przełajowy bieg na dystansie 10 km i integracyjne spotkanie towarzyskie i rodzinne. III Bieg Instalatora rozgrywa się tradycyjnie w niedzielę, tym razem 14 maja, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

Organizatorem Biegu Instalatora jest portal branżowy HVACR.pl, a wsparcie zapewniają firmy i instytucje branżowe, w tym sieć hurtowni Eko-Instal jako patron tytularny. – Bardzo spodobał nam się pomysł nieformalnego spotkania z naszymi klientami i partnerami oraz instalatorami, którzy nas jeszcze nie znają, na bliskim nam gruncie szlachetnej rywalizacji sportowej – wyjaśnia Paulina Chabowska z hurtowni Eko-Instal. Od początku Bieg Instalatora jest też oficjalną imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017 (tegoroczne jubileuszowe 25. targi odbywają się w dniach 16-18 maja), co znajduje odzwierciedlenie w specjalnej kategorii „wod-kan”, w której mogą startować zawodnicy profesjonalnie zajmujący się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi (w tym oczyszczalniami ścieków).

Możliwość wystartowania w kategorii „instalator” czy „wod-kan” –  zarówno indywidualnie, jak i drużynowo (co najmniej 3 osoby biegnące na wspólny sukces, np. z jednej firmy) – to jeden z największych wyróżników i atrakcji Biegu Instalatora. Oczywiście, impreza otwarta jest dla wszystkich biegaczy, których kusi nie tylko ciekawa trasa i masa atrakcji związanych z biegiem, ale i możliwość zdobycia jednego z najbardziej nietypowych medali biegowych: odlewanego klucza instalatorskiego – kolejnego do medalowej kolekcji.

Od tego roku startując w Biegu Instalatora, uczestnicy biegną nie tylko dla własnej satysfakcji – wspierają proces rehabilitacji niepełnosprawnej Darii Biel (www.pomagam.pl/DariaBiel), która marzy o wózku sportowym, by móc startować w biegach wraz z tatą.

Chętni instalatorzy i nie tylko instalatorzy – do dzieła! Bieżące informacje najlepiej śledzić na Facebookowym profilu Biegu (www.facebook.pl/bieginstalatora), natomiast zapisy prowadzone są online pod adresem: bit.ly/bieginstalatora2017_zapisy.


Powiązane treści