[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bieg tylko dla kobiet nad Kanałem Bydgoskim. Już 16 września

Dodano: 05.09.2018 | 14:15

Na zdjęciu: Bieg sponsorowany przez firmę Budlex w tym roku jest wspierany przez urząd miasta.

Fot. BB

To będzie wyjątkowy bieg – mówi dyrektor wydziału promocji urzędu miasta Łukasz Krupa. W niedzielę, 16 września nad Kanałem Bydgoskim odbędzie się trzecia edycja imprezy Run Budlex for Women. Rywalizacja jest przeznaczona tylko dla pań – panowie są zaproszeni do kibicowania swoim mamom, partnerkom i żonom.

Run Budlex for Women jest biegiem rekreacyjnym na dystansie pięciu kilometrów. To szansa dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, aby mogły sprawdzić się w swoich pierwszych zawodach. Organizatorzy chwalą się, że na chwilę obecną zarejestrowało się już 400 uczestniczek, a ponad 300 z nich uiściło już opłatę startową. Zapisy, prowadzone na stronie internetowej biegu, potrwają do przyszłej środy (12 września). Pakiety startowe będą wydawane już w piątek i sobotę (14 i 15 września), w Centrum Handlowym Rondo oraz w dniu biegu na starcie.

Start i meta biegu zostanie zlokalizowana na polanie parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (u zbiegu ul. Nakielskiej i Bronikowskiego), za budynkami klubu Gwiazda. W porównaniu z poprzednią edycją trasa biegu została zmodyfikowana – panie będą biegły alejkami parkowymi na dystansie dwóch okrążeń po 2,5 kilometra, od punktu Start/Meta do kładki na V śluzie przy ulicy Czarna Droga. Z powrotem trasa prowadzi drugą stroną kanału do mostu w ciągu ulicy Bronikowskiego. Oznacza to, że bieg nie spowoduje utrudnień w ruchu ulicznym – utrudnienia mogą dotyczyć jedynie pieszych i potrwać jedynie godzinę. Specjalnie przeszkoleni wolontariusze i pracownicy będą zabezpieczać zarówno chodnik mostu nad Kanałem, oraz przejście na śluzie przy Czarnej Drodze.


Zobacz zdjęcia z Run Budlex for Women 2017 


Run Budlex for Women jest w tym roku wspierany przez Urząd Miasta Bydgoszczy w ramach akcji Aktywna Bydgoszcz. Dyrektor wydziału promocji Łukasz Krupa podkreślił, że miasto wspiera inicjatywy, które się wyróżniają. – Run Budlex for Women to bieg wyjątkowy, jedyny taki w województwie. Odbywa się w pięknej scenerii, nad Kanałem Bydgoskim. Bydgoszcz stawia na promocję zdrowego trybu życia, szczególnie w formie amatorskiej. Cieszymy się, że prywatny biznes chce finansować takie inicjatywy – stwierdził Krupa. Organizatorzy zapowiadają już, że w przyszłym roku planują poszerzyć działania promocyjne tak, aby informacja o biegu dotarła do kobiet w całym regionie. Dyrektor Krupa zadeklarował współpracę w tej kwestii.

Przedstawiciel głównego sponsora kobiecej rywalizacji – wiceprezes zarządu Budlexu Małgorzata Mellem – cieszy się, że jej firma zagospodarowała pewną niszę, jaką jest bieg przeznaczony wyłącznie dla pań. – Dla nas bardzo istotne jest to, że w mieście, w którym prowadzimy naszą działalność, możemy być postrzegani jako partner do tego typu działań – powiedziała Mellem.

Podczas biegu zebrane zostaną pieniądze na cel charytatywny – 10 procent od każdej opłaty wpisowej zostanie przeznaczone na leczenie Aliny Kuczkowskiej-Krukowskiej, chorującej na raka pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku uczestniczki Run Budlex for Women pomogły Domowi Małego Dziecka przy ulicy Stolarskiej na osiedlu Kapuściska.

Organizatorzy zapewniają strefę wypoczynku z napojami i poczęstunkiem dla uczestników. Przygotowywane są też niespodzianki.