Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBiegacze z całego kraju pomogą potrzebującym. Także w Bydgoszczy
800px-Stadion_Zawiszy_Bydgoszcz_widok_ogolny
02.09.2017 | 06:58

Biegacze z całego kraju pomogą potrzebującym. Także w Bydgoszczy

16 września odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego.

Na zdjęciu: Rywalizacja toczyć się będzie na stadionie Zawiszy.

Fot. Pit1233/wikipedia

16 września w dwunastu miastach Polski, między innymi w Bydgoszczy, odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego. Impreza odbędzie się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

Tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionach lekkoatletycznych w dwunastu miastach (oprócz Bydgoszczy także w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze) pięcioosobowe drużyny będą pokonywać kolejne okrążenia, a ich zaangażowanie będzie przeliczane na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w regionach, w których odbywają się zawody. Środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

Zapisy ruszają w sobotę o godz. 11. Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakietach startowych koszulkę oraz medal za ukończenie biegu, a na najlepsze zespoły czekać będą nagrody. Inicjatywę wspierają co roku celebryci i znani sportowcy. Biegowi sztafetowemu dorosłych towarzyszyć będzie PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych:  4-7 (400 m), 8-10 (600 m), 11-12 lat (800 m).

 


Powiązane treści