Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBiegi na Miedzyniu coraz bliżej. Ruszyły zapisy
07.02.2019 | 12:18

Biegi na Miedzyniu coraz bliżej. Ruszyły zapisy

Na zdjęciu: Biegi poprowadzone będą ulicami Miedzynia.

Fot. mat. organizatora

W połowie maja na Miedzyniu odbędą się biegi na 5 i 10 kilometrów. Właśnie ruszyły zapisy na zawody.

Bieg na Miedzyniu odbędzie się już po raz piąty. O tym, że na stałe wpisał się w kalendarz osiedla może świadczyć fakt, że to podczas tej imprezy wyłaniani są mistrzostwie Miedzynia i Prądów. Uczestnicy będą rywalizować też w sześciu kategoriach wiekowych oraz klasyfikacjach rodzinnej, rodzeństw, małżeństw i drużyn. W tym roku przygotowano nowość. Dzień po tradycyjnym biegu na 5 kilometrów poprzeczka zostania podniesiona i biegacze zmierzą się z dystansem 10 kilometrów.

4 lutego ruszyły zapisy. Do końca miesiąca można skorzystać z promocyjnych cen – start na 5 kilometrów kosztuje 25 zł, a na 10 kilometrów – 30 zł. W przypadku zapisu na oba biegi płaci się 50 zł, a do pakietu premium (z koszulką) należy dopłacić 25 zł. Im bliżej będzie terminu biegu, tym cena będzie systematycznie rosnąć. Warto zapisać się wcześniej także dlatego, że obowiązuje limit uczestników – 300 osób na „piątkę” i 200 na „dziesiątkę”.

Organizatorem imprezy jest Maksymilian Libera, którego nasi czytelnicy mieli okazję poznać w reportażu o Busie Lapidusie. W trakcie jednej z podróży brał udział w niecodziennym biegu w Finlandii, gdzie mężczyźni ścigali się… ze swoimi partnerkami na barkach.

Szczegółowe informacje na temat biegów zaplanowanych na 18 i 19 maja oraz link do zapisów dostępne są na fanpage’u organizatora.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści