Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBiegi na Miedzyniu coraz bliżej. Ruszyły zapisy
bieg na miedzyniu - mat. organizatora
07.02.2019 | 12:18

Biegi na Miedzyniu coraz bliżej. Ruszyły zapisy

Na zdjęciu: Biegi poprowadzone będą ulicami Miedzynia.

Fot. mat. organizatora

W połowie maja na Miedzyniu odbędą się biegi na 5 i 10 kilometrów. Właśnie ruszyły zapisy na zawody.

Bieg na Miedzyniu odbędzie się już po raz piąty. O tym, że na stałe wpisał się w kalendarz osiedla może świadczyć fakt, że to podczas tej imprezy wyłaniani są mistrzostwie Miedzynia i Prądów. Uczestnicy będą rywalizować też w sześciu kategoriach wiekowych oraz klasyfikacjach rodzinnej, rodzeństw, małżeństw i drużyn. W tym roku przygotowano nowość. Dzień po tradycyjnym biegu na 5 kilometrów poprzeczka zostania podniesiona i biegacze zmierzą się z dystansem 10 kilometrów.

4 lutego ruszyły zapisy. Do końca miesiąca można skorzystać z promocyjnych cen – start na 5 kilometrów kosztuje 25 zł, a na 10 kilometrów – 30 zł. W przypadku zapisu na oba biegi płaci się 50 zł, a do pakietu premium (z koszulką) należy dopłacić 25 zł. Im bliżej będzie terminu biegu, tym cena będzie systematycznie rosnąć. Warto zapisać się wcześniej także dlatego, że obowiązuje limit uczestników – 300 osób na „piątkę” i 200 na „dziesiątkę”.

Organizatorem imprezy jest Maksymilian Libera, którego nasi czytelnicy mieli okazję poznać w reportażu o Busie Lapidusie. W trakcie jednej z podróży brał udział w niecodziennym biegu w Finlandii, gdzie mężczyźni ścigali się… ze swoimi partnerkami na barkach.

Szczegółowe informacje na temat biegów zaplanowanych na 18 i 19 maja oraz link do zapisów dostępne są na fanpage’u organizatora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści