Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga na granicy Bydgoszczy i Osielska została utwardzona. Prace kosztowały pół miliona złotych

Dodano: 09.03.2022 | 10:13

Na zdjęciu: Ulica Bielska została utwardzona ekokostką.

Fot. ZDMiKP

Znajdująca się na granicy Bydgoszczy i Osielska ulica Bielska została utwardzona ekokostką. Zadanie jest współfinansowane przez oba samorządy. 

Ulica Bielska zapewnia połączenie ulic Armii Krajowej z ulicą Izerskiej. Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, dzięki zawartemu w ubiegłym roku porozumieniu z gminą Osielsko ulica została utwardzona. – Inwestycja poprawi obsługę sąsiadujących z nią terenów – informują drogowcy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przebudowa drogi Niemcz – Żołędowo. Trwa przetarg na projektanta inwestycji

Bielska została utwardzona ekokostką. – Ten rodzaj nawierzchni pozwala na tworzenie powierzchni biologicznie czynnych, co poprawia odwodnienie. Kostki wyposażona jest w specjalne odstępniki, a powstałe przy układaniu wolne przestrzenie zasypywane są drobnym kruszywem. Część dedykowaną pieszym wyłożono standardową kostką – dodaje zarząd dróg. Ulica została utwardzona na odcinku 450 metrów. – Większość prac została już wykonana. Pozostaną jeszcze regulacje studni i porządkowanie poboczy. Prace zakończą się jeszcze w marcu – czytamy w komunikacie.

Wszystkie prace kosztować będą ponad 520 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy złotych stanowi dotacja gminy Osielsko. Miasto Bydgoszcz oraz Gmina Osielsko razem działają w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz realizując wiele wspólnych zadań. Wśród nich jest m.in. zbliżająca się budowa drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Jeździeckiej. ZDMiKP przypomina także, że przed dwoma laty w tej części Bydgoszczy utwardzona została również północna część ul. Wieluńskiej. Zadanie zrealizowano w oparciu o program inicjatyw lokalnych 25/75.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Lidl w Bydgoszczy. Powstanie na granicy z Osielskiem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gumiś
Gumiś
1 rok temu

Inwestycja dla swoich.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Naprawcie w Bydgoszczy ulice Pod Skarpą na wysokości zakładu SIMS. Tam jest odcinek 200m gdzie jest dziura na dziurze. Przy jeździe 10km/h można rozwalić auto.

Last edited 1 rok temu by Grzegorz
Slawk
Slawk
1 rok temu

Ul bielska jest nadal w budowie wiec piszcie prawdę a co do kosztów to zapraszam na oględziny nie trzeba być fachowcem żeby wyrobić sobie zdanie ulica została zwężona a za podjazdy każą sobie płacić dodatkowe pieniądze jakby pobocze należało do właścicieli posesji czy to oby legalne

Przemek
Przemek
1 rok temu

Ul bielska jest nadal w budowie i nie jest ukończona.
A dotychczasowe efekty dają wiele do życzenia.