Bydgoszcz
7C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Nd
7C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBijatyka na terenie Koronowa. W ruch poszły maczety
areszt
08.08.2016 | 23:04

Bijatyka na terenie Koronowa. W ruch poszły maczety

Policjanci zatrzymali aż siedem osób, trzy zostały już tymczasowo aresztowane.

Na zdjęciu: Wszyscy uczestnicy bójki byli znani koronowskiej policji.

Fot. archiwum

Siedem osób, w tym dwie uzbrojone w maczety, wzięło udział w ubiegłym tygodniu w bójce na obszarze Koronowa. Wszystkich ujęli miejscowi funkcjonariusze. Trzech braci na proces zaczeka za kratami.

Koronowscy mundurowi w nocy z minionego wtorku na środę otrzymali zgłoszenie o pobiciu w jednym z mieszkań w centrum miasta. Sprawcami mieli być trzej mężczyźni. Kryminalni w pierwszej kolejności do sprawy zatrzymali 26-latka. Kolejni delikwenci wpadli, gdy na miejsce zgłoszenia dotarł policyjny patrol. Zastał uwikłanych w bijatykę sześć osób, z których dwie posługiwały się maczetami. – Uczestnicy bójki nie reagowali na próby uspokojenia sytuacji. Stało się tak dopiero, gdy jeden z policjantów wykorzystał broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Oprócz wspomnianego 26-latka, na miejscu zatrzymany został jego rówieśnik, a także dwóch 34-latków i kolejny, o dwa lata młodszy mężczyzna. Pozostali uczestnicy zajścia zbiegli, jednak nie na długo. W środę do policyjnego aresztu trafił 35- oraz 21-latek. – Osoby te były dobrze znane funkcjonariuszom – wyjaśnia podkom. Słomski.

Zgromadzony przeciwko mężczyznom materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów, a w przypadku części z nich – wniosek o tymczasowy areszt. I tak – najmłodszy uczestnik bójki wraz ze swoimi braćmi (32- i 35-latkiem) najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami. Wraz z pozostałą czwórką odpowiedzą przed sądem za długi katalog przestępstw – w grę wchodzi odpowiedzialność za pobicie, naruszenie miru domowego, udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, uszkodzenie mienia czy stosowanie gróźb karalnych.


Powiązane treści