Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBikeU podsumowało trzy lata BRA. „Wierzymy, że Bydgoszcz utrzyma dotychczasowy poziom”
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
08.12.2017 | 12:15

BikeU podsumowało trzy lata BRA. „Wierzymy, że Bydgoszcz utrzyma dotychczasowy poziom”

BikeU podsumowało trzyletnią współpracę z miastem w związku z Bydgoskim Rowerem Aglomeracyjnym.

Na zdjęciu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny działa w mieście od 2015 roku.

Fot. Eryk Dominiczak/Archiwum

40 529 użytkowników przez trzy lata działalności uzyskał Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Dotychczasowy operator BRA – BikeU podsumował współpracę z miastem.

Przez trzy lata swojej działalności, rower był wypożyczany ponad 1 320 tys. razy. Kończący się 2017 rok to z kolei przeszło 300 tys. wypożyczeń. Operator BRA podał także dane za listopad. W ubiegłym miesiącu rower był wypożyczany niespełna 12,5 tys. , a do systemu dołączyło 55 nowych użytkowników.

Najlepszy pod względem wypożyczeń w tym roku był maj, kiedy wykonano prawie 51,5 tys. przejazdów, a najwięcej osób do systemu dołączyło w marcu – 982. Jak informuje rzeczniczka BikeU Diana Borowiecka, łącznie w systemie zarejestrowanych jest ponad 40,5 tys. użytkowników, a w tym roku zarejestrowało się dodatkowo nieco ponad 5 tys. osób. Wśród najpopularniejszych stacji w mieście były zlokalizowane na Placu Wolności (dokonano tam prawie 140 tys. operacji), Dworcu PKP (ponad 115 tys.) i Placu Teatralnym (przeszło 110 tys.), zaś najpopularniejszą trasą były odcinki Wojska Polskiego-Trasa Uniwersytecka i Wojska Polskiego-Magnuszewska, na których dokonano ponad 15 tys. przejazdów w obu kierunkach.

W skład systemu wchodziło 37 stacji. Do dyspozycji bydgoszczan było 395 rowerów. – Mamy nadzieję, że Bydgoszcz utrzyma dotychczasowy poziom – mówi Marcin Jeż, dyrektor do spraw rozwoju BikeU. Przytacza też przykład Szczecina, gdzie po zmianie operatora roweru, liczba wypożyczeń drastycznie spadła.

W Bydgoszczy również dojdzie do zmiany operatora. Od 2018 roku, Bydgoskim Rowerem Aglomeracyjnym zarządzać będzie warszawskie konsorcjum Kabit i MegaSonic, które wygrało przetarg. BikeU złożyło do KIO odwołanie od wyników przetargu, ale zostało ono w całości oddalone.

 


Powiązane treści