[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bilans burzowej nocy w regionie. Strażacy interweniowali 200 razy!

Dodano: 09.07.2021 | 09:35

Na zdjęciu: Minionej nocy strażacy z Kujaw i Pomorza interweniowali aż 200 razy.

Fot. Maciej Rejment/zdj. ilustracyjne

W nocy nad województwem kujawsko-pomorskim przeszły burze. Silny wiatr i obfite opady deszczu spowodowały, że strażacy mieli pełne ręce roboty. Najwięcej interwencji związanych ze zjawiskiem atmosferycznym odnotowano w rejonie Torunia, Lipna i Inowrocławia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że w czwartek oraz w nocy z czwartku nad piątek nad regionem mogą wystąpić burze, którym miejscami towarzyszyć miały opady gradu oraz deszczu – przewidywano, że lokalnie spaść może od 20 do 40 mm wody. Podczas burz przewidywano porywy wiatru z prędkością do 100 km/h.

Front burzowy przeszedł nad województwem kujawsko-pomorskim w nocy. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, w związku z sytuacją meteorologiczną, pomiędzy godziną 1:00 a 6:00 strażacy odnotowali 198 interwencji: najwięcej w powiatach toruńskim (48), inowrocławskim i lipnowskim (24), włocławskim (23), świeckim (16), radziejowskim (12), rypińskim (11), grudziądzkim (8). Komenda wyjaśnia, że działania strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z budynków mieszkalnych, piwnic, garaży czy dróg. – Nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych – podał dyżurny KW PSP.


CZYTAJ TAKŻE: Kolejne odpady podrzucone do lasu. Tym razem w Myślęcinku!


Wszystko wskazuje na to, że w piątek strażacy będą musieli być gotowi na kolejne interwencje. IMGW ostrzega, że na Kujawach i Pomorzu od godz. 9:00 do 23:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 25 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwe są również opady gradu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments